Tuning REDAKCE

Land Rover potvrzuje LRX (19.05.2010)

NOVINKY – Land Rover potvrdil výrobu vstupního modelu, založeném na konceptu LRX. Novinkový model, který bude zařazen pod Freelanderem, se bude vyrábět s pohonem dvou a čtyř kol. Jestli se objeví malý model také ve třídveřové verzi jako u konceptu LRX zatím potvrzeno nebylo. Vzhledem k obrovskému zájmu, ale takový model automobilka do své výrobního programu zařadí. Také si jej nechá dobře zaplatit.

Automobilka o novém LRX hovoří jako o nejčistším voze, který bude nabízet. Emise CO2 by měly být 130g/km, což jsou vzhledem k zařazení vozu, velmi přijatelné hodnoty. „Model 2WD, tedy s pohonem dvou kol, by měl být cestou, jak můžeme vyvinout efektivitu prodejů našich vozů a především rozšířit zákaznickou základnu,“ řekl ředitel společnosti Phil Popham.

Zároveň ale okamžitě dodal, že Land Rover bude pokračovat ve výrobě nejlepších terénních vozů pro zákazníky, kteří požadují pohon všech kol. Velmi důležitou informací pak bude i to, že společnost chystá elektrický model „range e“, který by se měl stát volbou všech aktivních ekologů.

Ve skutečnosti jde o hybridní diesel-elektrický model. Má se objevit na konci roku 2012 nebo na začátku roku 2013. Dosud víme, že „range e“ bude mít pod kapotou třílitrový turbodiesel TDV6 a osmistupňovou převodovku. Třílitrovému agregátu bude asistovat elektrický motor. Cílem je dosáhnout produkce 100g/km emisí CO2. Maximální rychlost vozu bude 193 km/h a dojezd na elektrický pohon 32 kilometrů.

LRX by se měl objevit ve své předsériové verzi již na podzim tohoto roku. Elektrická verze klasického Land Roveru se příliš od sériového modelu lišit nebude.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Land Rover potvrzuje LRX

Land Rover potvrzuje LRX

Land Rover potvrzuje LRX

Land Rover potvrzuje LRX

Land Rover potvrzuje LRX

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek