Tuning REDAKCE

Limuzína snů - Carlsson Aigner (28.07.2008)

Limuzína snů - Carlsson AignerTUNING - O tom, že tuning se stává stále častěji záležitostí luxusních vozů, víme již dlouho. Ovšem nová úprava firmy Carlsson představuje dokonalost designových nápadů a nenucené hravosti. Pokud máte obrovskou jachtu Sunseeker Predator, pak je nový Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont pro vás to pravé.

Jestli si ovšem Sunseeker půjčujete na týdenní dovolenou k moři za 87 tisíc euro, pak na tento vůz zapomeňte. Jeho pořizovací cena v Německu je 464 100 euro. Za tuto cenu ovšem majitel dostane mistrovský kousek. Detaily interiéru si totiž může zadat firmě sám a jeho vůz tak bude naprosto jedinečným dílem. Ale pojďme k detailům.

Pod kapotou luxusní limuzíny bije srdce dvanáctiválcového motoru o výkonu 705 koní. Točivý moment je elekronicky limitován na 1100 Nm. V motoru nechybí úprava elektroniky, nové sportovní vzduchové filtry a výfukový systém. Z nuly na stovku sprintuje těžkotonážní krasavec za 3,9 vteřin a dosahuje maximální rychlosti 320 kilometrů. Maximální rychlos je elektronicky limitovaná.

Vůz se dočkal nového nastavení podvozku. Automobil využívá nově systému Electronic C-Tronic® SUSPENSION ABC-2. Ten zajišťuje možnost sportovní i komfortní jízdy. Automobil stojí na jednadvaceti palcových elektronech 3/11 UL obutých v pneumatikách Dunlop SP Sport Maxx o rozměrech 265/30 vepředu a 295/25 vzadu.

Karoserie má spojlerový kit klasické úpravy CK 65. Nové je lakování, které ve dvoutónovém duchu rozehrává symfonii hravosti a nápadu. Zázraky se ovšem dějí i poté, co se otevřou dveře, a je úplně jedno, jestli vepředu či vzadu. Společně s lifestylingovou společností Aigner totiž Carlsson vytvořil dokonalý interiér, který se svým pojetím blíží k vozům Maybach. Balíček dokonalé muziky a videa nese název Carlsson Office Concert Hall Infotainment System a obsahuje vedle audio a video nástrojů také rychlý přístup k internetu. Na fotografiích můžete vidět část systému, kde nechybí monitory v hlavových opěrkách sedadel nebo sklápěcí monitory na stropě vozu. Veškeré komponenty jsou od firem Alpine a Focal. Tyto společnosti mají nejvyšší standardy, které jsou v benchmarkingových testech nastaveny. Díky tomu si je také společnost Carlsson a Aigner jistá, že nezklame ani ty nejnáročnější zákazníky. Základ tvoří systém Focal Utopia Be Kit No. 7. Nechybí ani 33 centimetrový bassový subwoofer Focal Utopia Be 33 WX2.

Vše voní čistotou, a to zejména díky čalounění v bílé kůži. Tu doplňuje na přístrojové desce a na dveřích bílá a šedá alcantara. Dalším materiálem v interiéru je dřevo a hliník. Etienne Aigner AG ovšem nenechala na pospas ani koberce vozu.

Vývozní cena modelu by se měla pohybovat kolem 390 tisíc euro.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

Limuzína snů - Carlsson Aigner

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek