Tuning REDAKCE

Lorinser představil Téčko (14.12.2007)

Lorinser představil TéčkoTUNING – Lorinsen slaví třicet let! V roce 1977 začala úspěšná dráha firmy Sportservice Lorinsen, a to modelem T, který byl úpravou tehdejšího luxusního kombi. Třicítku slaví Lorinser stejnou úpravou: verzí T! Jde o předělaný Mercedes Benz třídy C kombi. Na první pohled je vidět, že firma zamířila do černého. Céčko v kombíku je v jejich úpravě dynamickým praktickým vozem v atraktivním designu.

Lorinser připravil nový aerodynamický paket, ve kterém ovšem respektuje původní linie vozu. Maska chladiče má mřížování ve stylu včelích plástvů a zajímavým detailem je i zapracování dvou koncovek výfuku ve spojleru a výdechy za předními koly. Firma z Winnendenu však nezůstala jen u zdobení exteriéru plasty. Důrazným prvkem celé úpravy jsou devatenácti palcová kola Lorinser RS8 turbínového designu. Pro zákazníky jsou však připraveny i další varianty.

Upgradu se dočkal i motor. C 200 Kompressor má klasický výkon 184 koní. Po několika úpravách a přidáním sportovního vzduchového filtru se výkon vyšplhal na 218 koní. Model C 350 má pod kapotou šestiválec se základním výkonem 272 koní. Lorinser z něj vymáčknul dalších 33 na konečných 305 koní. Pozadu nezůstávají ani diesely. C 200 CDI se nově pyšní výkonem 156 koní oproti původním 136 koním, C 220 CDI pak 191 oproti 170 koním. Nejsilnější diesel C 320 CDI dosahuje 261 koní oproti původní hodnotě 224.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Lorinser představil Téčko

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek