Tuning REDAKCE

Lorinser představil Téčko (14.12.2007)

Lorinser představil TéčkoTUNING – Lorinsen slaví třicet let! V roce 1977 začala úspěšná dráha firmy Sportservice Lorinsen, a to modelem T, který byl úpravou tehdejšího luxusního kombi. Třicítku slaví Lorinser stejnou úpravou: verzí T! Jde o předělaný Mercedes Benz třídy C kombi. Na první pohled je vidět, že firma zamířila do černého. Céčko v kombíku je v jejich úpravě dynamickým praktickým vozem v atraktivním designu.

Lorinser připravil nový aerodynamický paket, ve kterém ovšem respektuje původní linie vozu. Maska chladiče má mřížování ve stylu včelích plástvů a zajímavým detailem je i zapracování dvou koncovek výfuku ve spojleru a výdechy za předními koly. Firma z Winnendenu však nezůstala jen u zdobení exteriéru plasty. Důrazným prvkem celé úpravy jsou devatenácti palcová kola Lorinser RS8 turbínového designu. Pro zákazníky jsou však připraveny i další varianty.

Upgradu se dočkal i motor. C 200 Kompressor má klasický výkon 184 koní. Po několika úpravách a přidáním sportovního vzduchového filtru se výkon vyšplhal na 218 koní. Model C 350 má pod kapotou šestiválec se základním výkonem 272 koní. Lorinser z něj vymáčknul dalších 33 na konečných 305 koní. Pozadu nezůstávají ani diesely. C 200 CDI se nově pyšní výkonem 156 koní oproti původním 136 koním, C 220 CDI pak 191 oproti 170 koním. Nejsilnější diesel C 320 CDI dosahuje 261 koní oproti původní hodnotě 224.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Lorinser představil Téčko

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek