Tuning REDAKCE

Lotus Eagle 2+2 přichází (17.07.2008)

Lotus Eagle 2+2 přicházíNOVINKY - Nový Lotus se konečně představí v plné parádě. Příští týden, 22. července, bude mít nový sportovní vůz s motorem uprostřed a koncepcí sedadel 2+2 premiéru na British Motorshow v Londýně. Jde o opravdovou událost, neboť od roku 1995 jde o vůbec první naprosto nový vůz po ikoně s názvem Elise. Model Europe přece jen sdílel řadu komponentů svých bratříčků. Novinka bude mít pot kapotou 3,5 litrový šestiválec o výkonu 280 koní.

Automobilu nedá žádnou práci akcelerovat na vyšší rychlosti, pokud uvážíme jeho nízkou hmnotnost a výkonný motor. Firma ještě nezveřejnila detailní informace, tisková konference je připravena na 22. července v 11.30 v Londýně, takže si na detaily počkáme necelý týden. Přesto vidíme na fotografiích, že jde o exotický sportovní vůz, který se pyšní dramatickými proporcemi a nepochybně výbornou performance.

Interiér je na první pohled mnohem luxusnější než u předcházejících modelů. Navíc nabízí "nouzová" sedadla pro další dva pasažéry. Lze tak s trochou nadsázky tvrdit, že jde o jeden z mála praktických Lotusů.

Automobilka již poskytla informaci, že se vůz začne prodávat příští rok na jaře. Roční výroba nepřesáhne hranici dvou tisíc vozů. "Projekt Eagle je největším milníkem automobilky od doby, co před třinácti lety vytvořila Elise. V současné době pracujeme na agresivním pětiletém modelovém plánu a Eagle reprezentuje první vzrušující krok," řekl CEO společnosti Lotus Mike Kimberley.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Lotus Eagle 2+2 přichází

 

Lotus Eagle 2+2 přichází

 

Lotus Eagle 2+2 přichází

 

Lotus Eagle 2+2 přichází

 

Lotus Eagle 2+2 přichází

 

Lotus Eagle 2+2 přichází

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek