Tuning REDAKCE

Lotus Elise = PG Elektrus (25.01.2012)

TUNING – Představme si britskou mlhu, les, blata a tmu. Lampa mezi stromy chabě osvětluje neudržovanou cestu, na které se objevuje PG Elektrus. Podívejme se na něj na zlomek vteřiny a zjistíme, že by s přehledem mohl zastoupit psa baskervillského Sira Arthura Conana Doyla či si střihnout roli v temném hororu. Nový PG Elektrus je postaven na Lotusu Elise a jde o téměř 300 koňovou elektrickou bestii.

Na první pohled je každému automobilovému fandovi jasné, že se příď vozu nepatří Lotusu. Její původ hledejme u Fiskera. Německý výrobce z Düsseldorfu, Michael Frölich, se rozhodl, že tvář Lotusu Elise změní k nepoznání a jako bonus připraví pohon na elektriku.

Celá karoserie je z karbonu. Váha vozu se tak dramaticky snížila. O kolik společnost neprozradila. Víme ale, že za řidičem je namontován solární panel, který sbírá sluneční energii a konvertuje ji k nabíjení baterií. Elektrický motor zvládne vyvinout 272 koník, což vozu stačí, aby pokořil sto kilometrovou rychlost pod tři vteřiny. Maximální rychlost je 300 km/h.

Výrobce přichází také s nabídkou audiosystému, který navenek mění tichý chod vozu v řev šelmy. Řidič tak může vybírat mezi několika zvuky motoru a výfuku, které nahrazují opravdový motor. V nabídce nechybí bublavý osmiválec nebo zvuk Formule 1.

PG uvádí, že s vozem je možné dojet vzdálenost 350 kilometrů. Ceny Elektruse začínají na 240 tisících euro. Frölich hodlá postavit 667 kusů.

Dopřejte svému vozu údržbu s výrobky SONAX - se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv


 

Lotus Elise = PG Elektrus

 

Lotus Elise = PG Elektrus

 

Lotus Elise = PG Elektrus

 

Lotus Elise = PG Elektrus

 

Lotus Elise = PG Elektrus

 

Lotus Elise = PG Elektrus

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek