Tuning REDAKCE

Lotus pokračuje ve vývoji (16.02.2012)

NOVINKY - Nad Lotusem ještě relativně nedávno visel velký otazník. Modely Elise a Exige byly pouhou nabídkou výrobce sportovních vozů a vize budoucnosti nejasná. Společnost po dvanáct let nepřinesla svět naprosto nový model, tedy do roku 2008, kdy představila Evoru. A o dva roky později na autoshow v Paříži předvedla pět nových modelů naráz. Proton, který Lotus vlastní, uvedl, že všech pět vozů je ve vývoji a jak s Elise, tak s Espritem, Elanem, Eterne a městským vozem bychom se v budoucnu měli potkat na silnicích. Jenže už minulost ukázala, že vše není, jak by mělo být.

Lze říci, že když se Lotus stal majetkem malajského výrobce, začal krvácet. Proton neumí vyřešit všechny problémy sám, proto se zdá, že prodej značky je relativně logickou volbou. Původně se myslelo, že podíl  v automobilce bude mít Genii Capital, vlastník týmu Lotus F1. Podíl 42,7 procent ovšem získala firma DRB-Hicom. Jak se jí ale bude ovládat automobilku vlastněnou Protonem, jehož vlastníkem je statní Khazanah Nasional Bhd, není jasné.

CEO společnosti Danny Bahar chce v práci pokračovat. Magazínu Autocar sdělil, že vedení DRB Hicom mu dali jasný signál v pokračování vývoje nových vozů. "Vysvětlili jsme naše plány novému majiteli a ti mi řekli, že se jich máme držet," řekl Bahar. "Nyní máme obrovský zájem ze strany zákazníků o poslední Exige a Evora GTE bude homologovaná už v březnu. Už nyní si ji objednalo přes dvě stě zákazníků," dodal Bahar.

Na ženevský autosalon chystá automobilka další překvapení. Podle všeho půjde o otevřenou verzi modelu Evora nebo nový Elan. Podle původních plánů se měl Elan do výroby dostat v roce 2013. Jak dopadne Lotus se sériovými verzemi svých konceptů se neví, důležité je, že chystá spoustu zajímavých automobilů, které oživí evropské silnice.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv


 

Lotus pokračuje ve vývoji

 

Lotus pokračuje ve vývoji

 

Lotus pokračuje ve vývoji

 

Lotus pokračuje ve vývoji

 

Lotus pokračuje ve vývoji

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek