Tuning REDAKCE

Lotus - Renault Alpine (17.08.2012)

NOVINKY – Lotus provází smůla. I když se CEO Dany Bahar snaží, ne vždy se trefí do černého. Zvlášť po prodeji Protonu britskému výrobci sportovních vozů, firmě DBR-Hicom mu představenstvo přestává věřit. Možná ale svítá na lepší časy, aliance Renault-Nissan možná dos věta pustí dva nové modely, které mohou významně zamíchat kartami na trhu se supersporty. Velkou šanci tak má i koncept Renaultu Alpine! Druhým vozem je Infiniti Emerg-e.

Podle zprávy z britského Autocaru se francouzsko-japonská spolupráce objeví ve společné outsourceované výrobě výše zmíněných vozů. A vyrábět ho má automobilka založená Colinem Chapmanem. Lotus!

Šéf designu Nissanu Shiro Nakamura připustil možnou výrobu ve Velké Británii. Nissan už zde má závod v Sunderlandu, ale zvažuje zapojení Lotusu do hry už jen kvůli tomu, že prototyp Emerg-e je postaven na platformě Lotusu Evora 414E.

Renault zatím nepotvrdil, že bude Alpine A110-50 vyrábět. COO Carlos Tavares řekl, že rozhodnutí o možné výrobě nového modelu padne až na konci roku. Dobrou zprávou ale je, že Renault Alpine, který byl představen během monacké grand prix a Infiniti Emerg-e jsou plně funknčními prototypy. Dokonce se zúčastnily letošního závodu do vrchu v rámci Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Marketingový šéf Renaultu, Steve Norman, prozradil, že Alpine může být auto s motorem uprostřed nebo vzadu. Obě sportovní auta mají stejnou plaformu, která automobilkám ušetří obrovské peníze na vývoji, i velmi dobrý ohlas u odborné i laické veřejnosti. A Lotus potřebuje nový byznys jako sůl.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Lotus - Renault Alpine

 

Lotus - Renault Alpine

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek