Tuning REDAKCE

Lotus - Renault Alpine (17.08.2012)

NOVINKY – Lotus provází smůla. I když se CEO Dany Bahar snaží, ne vždy se trefí do černého. Zvlášť po prodeji Protonu britskému výrobci sportovních vozů, firmě DBR-Hicom mu představenstvo přestává věřit. Možná ale svítá na lepší časy, aliance Renault-Nissan možná dos věta pustí dva nové modely, které mohou významně zamíchat kartami na trhu se supersporty. Velkou šanci tak má i koncept Renaultu Alpine! Druhým vozem je Infiniti Emerg-e.

Podle zprávy z britského Autocaru se francouzsko-japonská spolupráce objeví ve společné outsourceované výrobě výše zmíněných vozů. A vyrábět ho má automobilka založená Colinem Chapmanem. Lotus!

Šéf designu Nissanu Shiro Nakamura připustil možnou výrobu ve Velké Británii. Nissan už zde má závod v Sunderlandu, ale zvažuje zapojení Lotusu do hry už jen kvůli tomu, že prototyp Emerg-e je postaven na platformě Lotusu Evora 414E.

Renault zatím nepotvrdil, že bude Alpine A110-50 vyrábět. COO Carlos Tavares řekl, že rozhodnutí o možné výrobě nového modelu padne až na konci roku. Dobrou zprávou ale je, že Renault Alpine, který byl představen během monacké grand prix a Infiniti Emerg-e jsou plně funknčními prototypy. Dokonce se zúčastnily letošního závodu do vrchu v rámci Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Marketingový šéf Renaultu, Steve Norman, prozradil, že Alpine může být auto s motorem uprostřed nebo vzadu. Obě sportovní auta mají stejnou plaformu, která automobilkám ušetří obrovské peníze na vývoji, i velmi dobrý ohlas u odborné i laické veřejnosti. A Lotus potřebuje nový byznys jako sůl.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Lotus - Renault Alpine

 

Lotus - Renault Alpine

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek