Tuning REDAKCE

M4 oficiálně na Pebble Beach (16.08.2013)

NOVINKY – BMW M4 si odbylo svou premiéru na Concours d´Elegance v Pebble Beach v Monterey, i když zde šlo zatím údajně jen o koncept. Sériovou verzi uvidíme na detroitském autosalonu v lednu. Už nyní je ovšem jasné, jak asi bude nové bývalé trojkové kupé s označením M vypadat.

BMW série 4 už v klasické verzi vypadá velmi agresivně. Jeho tvary si fanoušci BMW chválí po celém světě. Ani v diskusích se už moc neřeší, proč kupé trojkové řady bylo přesunuto do naprosto nové čtyřkové série. Už z obrázků ale M4 dokazuje, že je naprosto jedno, jak se vůz jmenuje, ale jak vypadá, a hlavně jak pojede. V případě M4 se totiž budeme moci těšit na karbon, hlasitý výfuk a výkon.

Při pohledu zepředu se BMW pyšní velkými nasávači vzduchu v narazníku. Dramatický vzhled zajistil vertikální průduch na obou koncích předního nárazníku. Těm se ostatně prý u BMW říká záclonky. Díky nim se údajně výrazně vylepšil proud vzduchu kolem kol a samozřejmě účinnost vozu jako celku.

Svalnaté blatníky lemují dvaceti palcová kola, u konceptu můžeme vidět karbono-keramické brzdy. Zlatá barva nazvaná Zlatý prach se má objevit i v sériové verzi a má zajistit dle výrobce vyšší exkluzivitu modelu M4.

Pod kapotou najdeme s největší pravděpodobností třílitrový agregát s kódovým označením S55. Díky turbům a dalším vylepšením by se pak výkon vozu měl pohybovat mezi 400 – 450 koňskými silami. Velké navýšení výkonu tak u „trojkového“ kupátka ve verzi M moc nečekejte. Nakonec BMW může říci, že není s čím srovnávat, je to přece úplně první M4.

Když už jsme opět u názvu, je nutné říci, že trojková řada sedan bude mít také svou M3. Můžeme tedy očekávat dva stejné modely s jediným rozdílem: méně dveří u M4?

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.


-jj-
Foto: Archiv

 

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

 

M4 oficiálně na Pebble Beach

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek