Tuning REDAKCE

Maserati Kubang v roce 2013 (30.09.2011)

NOVINKY – Maserati na frankfurtském autosalonu odhalilo velké SUV s názvem Kubang. Vůz, o kterém se dlouho diskutovalo, tak konečně spatřil světlo světa, i když jakékoliv detaily stále chybí. Automobilka mlží, a to dokonce i o datu výroby. Ve Frankfurtu sice ukázala automobil v údajně sériové verzi, jaký se bude pod kapotou skrývat motor ovšem nesdělila. Reálný plán pro výrobu nového SUV potvrzuje nové promo video.

Skupina Fiat v roce 1993 vzala Maserati pod svá křídla a od té doby se jí podařilo zvýšit kvalitu i pohled na tuto značku. Na úspěchu se zejména podílí čtyřdveřový model Quattroporte, který se na trhu objevil v roce 2004. Modely GT jsou určeny pro sportovně laděné zákazníky. Úspěch Quattroporte chce Maserati opakovat i s modelem SUV Kubang. Nepokrytě přitom věří, že novinka osloví hlavně ženy.

Kubang je postaven na platformě Jeepu Cherokee. Design exteriéru a interiéru je ovšem dílem italských návrhářů z Modeny. Motor, o kterém se zatím vůbec nehovoří, bude vyráběn ve Ferrari v Maranellu. V zákulisí se hovoří o výkonném osmiválci, u Maserati však chybí kdokoliv, kdo by tuto informaci potvrdil.

Nový model se bude montovat v Detroitu, a to od roku 2013. Spolupráce Fiatu a Chrysleru tak má možnost vyprodukovat velmi zajímavý vůz. Chrysler si ovšem údajně stěžuje na neustálé změny plánů svého italského partnera. Kdy se tedy setkáme se sériovou verzi Kubangu, zatím nevíme.

Příznivci Maserati si mohou čekání na nový model zkrátit sledováním následujícího videa, které kromě Kubangu představuje i ostatní modely s odkazem na historii.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
Foto: Archiv

 

Maserati Kubang v roce 2013

 

Maserati Kubang v roce 2013

 

Maserati Kubang v roce 2013

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek