Tuning REDAKCE

Mazda MX5-GT Racer (24.03.2011)

TUNING – Mazda MX5 se právem řadí mezi nejoblíbenější sportovní vozy na světě. Ve verzi GT Racer je navíc dokonalým závodním strojem, který své schopnosti předvede v šampionátu Britcar MSA British Endurance v tomto roce. Postaví se vedle Aston Martinu, Porsche, Lotuse a BMW. Možná se zdá, že to bude pro Mazdu těžký úkol, ale spojení s firmou Jota Sport ponese své ovoce. MX5-GT Racer disponuje výkonem 275 koní a velmi nízkou váhou.

Mazda MX5-GT Racer je nejlehčí a nejsilnější MX-5kou, která kdy byla vyrobena. Závodní vůz stál Jota Sport čtyři sta pracovních hodin. A to vše pod tlakem specifikací, které jsou mnohem drsnější než u FIA. Zlehčení vozu si vyžádalo kompletní odstranění interiéru a mechanismu střechy. Konečná váha vozu je pouhých 850 kilogramů.

Pod kapotou najdeme dvoulitrový upravený motor od Mazdy. Výkon 275 koní je díky váze dostačující. Výkon čtyřválce je přenášen na zadní kola šesti stupňovou sekvenční převodovkou. Zrychlení z nuly na sto si Mazda pochvaluje na třech vteřinách. Maximální rychlost otevřeného vozu je 257 km/h.

Upraveny byly i další části vozu, jako podvozek, litá kola a pneumatiky. Nový je i brzdový systém.

Na první pohled každého jistě zaujme absence střechy, kterou vystřídal nevzhledný, ale o to bezpečnější ochranný rám. Celý interiér je v karbonu, o designu zde nemůže být ani řeč. Multifunkční volant je také odlehčený. Klasická sedadla nahradily skořepiny.

Mazda se postaví zavedeným značkám a často mnohem výkonnějším. MX-5 nicméně stále platí za krále roadsterů a s provedenými úpravami má velké šance na dobré umístění.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Mazda MX5-GT Racer

 

Mazda MX5-GT Racer

 

Mazda MX5-GT Racer

 

Mazda MX5-GT Racer

 

Mazda MX5-GT Racer

 

Mazda MX5-GT Racer

 

Mazda MX5-GT Racer

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek