Tuning REDAKCE

Mazda Shinari v detailech (01.09.2010)

NOVINKY – Nechce se věřit, že by Mazda vytvořila čtyřdveřové kupé jen pro to, aby představila designový jazyk pro příští modely. Navíc dle provedení interiéru je nutné konstatovat, že se nejedná o klasický „nereálný“ koncept. Otazníky ohledně výroby nového modelu zůstávájí. Mazda přesto zveřejnila reálné fotografie modelu a připravila více informací. Pokud zůstane jen konceptem, pozitivní je, že přitroublý úsměv Zoom-Zoom je definitivně pryč a Mazda se začne tvářit zase jako normální auto.

Japonci tvrdí, že nový koncept Mazda Shinari ukazuje trend designu pro další generace a facelifty modelů Mazda3, Mazda6 a MX-5 Miata. Velký potenciál v této hře na kočku s myší hraje model RX-8. Vzhledem k současnému postavení Mazdy na trhu by však vývoj naprosto nového modelu vůbec nebyl na škodu.

Mazda vytvořila vůz podobný Fiskeru Karma, ovšem typicky japonským perem. Design vozu totiž odpovídá nejen potřebám rozmazlených Evropanů, ale také samotným Japoncům. Navíc ti zatím podobný vůz v porfoliu nemají. Pokud se na novinku zadíváme pozorněji, zjistíme, že přední maska chladiče udává nový trend i díky ostřejším hranám. Pokud podobná světla uvidíme i u ostatních modelů, může se Mazda těšit z pokračujícího zájmu svých fanoušků.

Profilové linie jsou velmi čisté, což by u teoretické sériové verze bylo nahrazeno tuctovějšími tvary.  Znovu se ale podívejme do interiéru. Mazda chce být v budoucnu stejně „ufounská“ jako Honda s modelem Civic. Výsledek je atraktivní a v běžné praxi použitelný. I když ženy a věčně žízniví řidiči by neměli kam odkládat cinkrlátka, kávy a pet lahve s limonádou.

Pokud Mazda tvrdí, že se chce dostat na úroveň BMW a Audi, měla by tento model vyrobit. Pokud se jedná opravdu jen o design, pak zvedáme palec nahoru. Mnohem raději bychom si ale něco podobného zaparkovali v naší garáži. Zvlášť pokud by model oplýval stejnou kvalitou a spolehlivostí jako jiné modely od Mazdy. Shinari bychom měli poprvé v reálu vidět na Paris Motor Show na konci září.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 Mazda Shinari v detailech

Mazda Shinari v detailech

Mazda Shinari v detailech

Mazda Shinari v detailech

Mazda Shinari v detailech

Mazda Shinari v detailech

Mazda Shinari v detailech

Mazda Shinari v detailech

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek