Tuning REDAKCE

McLaren MP4-12C v detailech (23.03.2010)

NOVINKY – Společnost McLaren Automotive zveřejnila další fotografie připravovaného modelu MP4-12C. McLaren, od kterého se tolik očekává, se konečně pochlubil hodnotami zrychlení a maximální rychlostí. Je nutno dodat, že svého času byl předchozí McLaren nejrychlejším sériově vyráběným vozem na světě. Tento titul už mu byl odebrán a patří právem Bugatti Veyron. Dělá si McLaren zálusk na další podobný titul?

Prodávat se má už na jaře 2011. Do té doby si budou muset zájemci počkat. Pár vozů už je vyrobených, ale ty slouží především reklamním účelům. Vůz se bude vyrábět ve Wokingu v Anglii, kde je také očekáván zajímavý odbyt.
Model MP4-12C má uprostřed 3,8 litrový osmiválec, který byl vyvinut přímo v McLarenu. Díky dvěma turbíčkům zvládne vyvinout sílu 600 koní. Další čísla jsou mnohem zajímavější. Na stovku totiž sprintuje za 3 sekundy a na dvoustovku se dostane pod deset vteřin. Čtvrtmíli zvládá za 11 vteřin a maximální rychlost překročí hodnotu 322 km/h.

Zklamání? Ale vůbec ne! Srovnejme ho s Ferrari 458 Italia, které sprintuje na stovku za 3,4 vteřiny, ačkoliv maximálka se dostane na hodnotu 325 km/h. Gallardo LP560-4 má stejnou maximální rychlost jako Ferrari, na stovce je za 3,7 vteřin. Takže tu máme další „průměrný“ supersport. Svým vzhledem a provedením si však získá fanoušky na celém světě. Cena se má pohybovat mezi 125 až 175 tisíci librami.

McLaren už nebude tím vozem, kterým byl kdysi. Přesto si s sebou nese punc originality a kdo se nechce prohánět v italských skvostech, může sáhnout po méně nápadném McLarenu. Prodávat se má v devatenácti zemích na celém světě.
Pokud už si na něj brousíte zuby, musíte počkat, čekání vám ale zkrátíme fotogalerií.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 16%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


McLaren MP4-12C v detailech

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek