Tuning REDAKCE

Mercedes A úspěšnější než Golf (15.11.2012)

NOVINKY – Mercedes-Benz se těší ze zájmu o novou generaci třídy A. Hatchback, který se nadobro zbavil tvaru podivného minivanu, si mohli zájemci objednávat už od léta. První zákazníci se svého nového vozu dočkali ale až na konci září. Automobilka se nyní chlubí, že i navzdory evropské krizi prodejů automobilů se modelu daří dobře. Eviduje 90 tisíc objednávek. A to je více než jedenkrát více, než eviduje Volkswagen na nový Golf.

Prodeje automobilů v meziročním srovnání na konci září vykazují letos pokles o 10,8 procent. To je velmi varovné číslo pro všechny výrobce automobilů. Plány, které finanční manažeři velkých automobilek připravují na další roky většinou počítají s nárůstem. I když se u mnohých automobilek čísla nezbarvila červenou barvou, hovoří tyto automobilky o krizovém období. Obrat je mnohem nižší než výrobci čekali.

Úspěch Mercedesu je v takovém období velmi zvláštní. Podle Reuters CEO automobilky Mercedes-Benz, Dieter Zetsche, oznámil novinám Die Zeit, že vedou 90 tisíc objednávek na novou generaci třídy A. Golf sedmé generace jich má údajně kolem 40 tisíc.

Na druhou stranu je nutné také brát v úvahu, že nový Golf se začal prodávat minulý týden. I přesto jsou ale čísla objednávek Mercedesu obrovským úspěchem v segmentu.

Automobilka prý ale počítá s ještě většími prodeji. Už příští rok představí čtyřdveřové kupé CLA a v roce 2014 malé SUV s označením GLA.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Mercedes A úspěšnější než Golf

 

Mercedes A úspěšnější než Golf

 

Mercedes A úspěšnější než Golf

 

Mercedes A úspěšnější než Golf

 

Mercedes A úspěšnější než Golf

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek