Tuning REDAKCE

Mercedes A45 AMG Edition 1 (18.02.2013)

TUNING – Dříve bylo „Áčko“ vstupní třídou do světa Mercedes-Benz. To stejné jsme si mohli říkat u modelu BMW 1. Dnešní situace na trhu ovšem nedělí automobily na malé = nízká cena a velké = vysoká cena. Dnes je model A stejně vyspělý, jako model třídy C z roku 2004. A o velikosti ani nemluvě. Automobilky uměle vytvořily celou řadu paradoxů, kvůli kterým se jim bude jen velmi těžko nadále vyvíjet automobily tak, aby měly to, čemu obyčejný automobilový fanoušek říká  duše. Sportovní model A45 AMG Edition 1 ovšem takovou duši má. A tento fakt neodhalí všichni.

Nejnovější počin dílny AMG, někdejšího tunera, nynější divize Mercedesu, rozhodně stojí za řeč. V bílé barvě Cirrus White se vůz dočkal sportovních pruhů v matné grafitové šedi. A to jak na kapotě a střeše, tak na bocích vozu. Aerodynamický balíček se rozrostl z původního spoilerového kitu o zadní střešní křídlo a o trny na větším předním nárazníku.

Můžeme si všimnout, že lem chladiče, část zrcátek, střešní křídlo a brzdové třmeny jsou v červené barvě. Vůz stojí na devatenácti palcových kolech s červeně lemovanými středy. Pneumatiky mají rozměry 235/35 na všech čtyřech kolech.

Černá a červená mají být dominantou také interiéru. Fotografií bylo zveřejněno zatím jen několik, k dispozici ovšem máme video níže. I tak lze na jediné fotografii interiéru vidět nová sedadla od AMG v kůži Artico s mikrovlákny Dinamica. Stejný materiál byl použit také na přístrojové desce.

Sportovní volant je obšit kůží nappa, nechybí loga AMG a plaketa Edition 1.

AMG nezvýšilo oproti klasické verzi A45 AMG výkon ani o jednoho koně. Zůstává tedy výkon 360 koní a pod kapotou najdeme dvoulitrový motor s přeplňováním.

Na cenu Edition 1 si ještě musíme počkat. Má být zveřejněna až po ženevském autosalonu. První zákazníci by však svůj vůz měli dostat ještě letos.

Nebrzděte nadoraz - brzdové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.


-jj-
Foto: Archiv

 

 

Mercedes A45 AMG Edition 1

 

Mercedes A45 AMG Edition 1

 

Mercedes A45 AMG Edition 1

 

Mercedes A45 AMG Edition 1

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek