Tuning REDAKCE

Mercedes-Benz E500 V50S (28.08.2012)

TUNING – Německý Väth se pustil do úprav Mercedesu E500. Nový balíček V50S zvyšuje výkon vozu a propůjčuje automobilu agresivnější vzhled. Model E500 je však už z výroby velmi výkonný model. V základním nastavení totiž disponuje 407 koňskými silami. Úprava však disponuje oproti sériové verzi také aerodynamickým kitem, který v propagované černé barvě zaujme pravděpodobně většinu příznivců Mercedesů.

Přeprogramovaný software, nový chladicící systém vzduchem a sportovní výfukový systém, to jsou změny, které se týkají prostoru, který není na první pohled vidět. Navýšení výkonu prospělo i odstranění elektronického omezovače rychlosti.

Výkon vozu byl zvýšen ze 407 na 518 koní. Točivý moment pak z 600Nm na 810Nm. Väth se chlubí zrychlením z nuly na stovku za 4,5 vteřiny. Maximální rychlost se dotkne hranice 300 km/h.

Kromě úprav motoru se Väth zaměřil na zlepšení účinnosti brzd. Zvětšil kotouče na 390mm průměru a přidal 6ti-pístkové brzdiče. Nechybí elektronický modul pro nastavování tlumičů. Vůz stojí na dvaceti palcových třídílných kolech, která obouvají pneumatiky o rozměrech 245/30 vepředu a 285/25 vzadu.

Aerodynamický kit sestává z předního lízátka spoileru, zadního pod-spoileru s difuzorem – obě části byly vyrobeny z karbonu. Upravená je i maska chladiče, odkud zmizelo logo Mercedesu. V interiéru Väth nabídne sportovní volant v kůži a nový tachometr s maximální hodnotou 360 km/h.

Cena úpravy byla vyčíslena na 32 250 euro.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv

 

Mercedes-Benz E500 V50S

Mercedes-Benz E500 V50S

Mercedes-Benz E500 V50S

Mercedes-Benz E500 V50S

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek