Tuning REDAKCE

Mercedes-Benz E500 V50S (28.08.2012)

TUNING – Německý Väth se pustil do úprav Mercedesu E500. Nový balíček V50S zvyšuje výkon vozu a propůjčuje automobilu agresivnější vzhled. Model E500 je však už z výroby velmi výkonný model. V základním nastavení totiž disponuje 407 koňskými silami. Úprava však disponuje oproti sériové verzi také aerodynamickým kitem, který v propagované černé barvě zaujme pravděpodobně většinu příznivců Mercedesů.

Přeprogramovaný software, nový chladicící systém vzduchem a sportovní výfukový systém, to jsou změny, které se týkají prostoru, který není na první pohled vidět. Navýšení výkonu prospělo i odstranění elektronického omezovače rychlosti.

Výkon vozu byl zvýšen ze 407 na 518 koní. Točivý moment pak z 600Nm na 810Nm. Väth se chlubí zrychlením z nuly na stovku za 4,5 vteřiny. Maximální rychlost se dotkne hranice 300 km/h.

Kromě úprav motoru se Väth zaměřil na zlepšení účinnosti brzd. Zvětšil kotouče na 390mm průměru a přidal 6ti-pístkové brzdiče. Nechybí elektronický modul pro nastavování tlumičů. Vůz stojí na dvaceti palcových třídílných kolech, která obouvají pneumatiky o rozměrech 245/30 vepředu a 285/25 vzadu.

Aerodynamický kit sestává z předního lízátka spoileru, zadního pod-spoileru s difuzorem – obě části byly vyrobeny z karbonu. Upravená je i maska chladiče, odkud zmizelo logo Mercedesu. V interiéru Väth nabídne sportovní volant v kůži a nový tachometr s maximální hodnotou 360 km/h.

Cena úpravy byla vyčíslena na 32 250 euro.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.

-jj-
Foto: Archiv

 

Mercedes-Benz E500 V50S

Mercedes-Benz E500 V50S

Mercedes-Benz E500 V50S

Mercedes-Benz E500 V50S

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek