Tuning REDAKCE

Mercedes chystá menší Géčko (22.10.2012)

NOVINKY – Zdá se, že Mercedes-Benz je ve svém nabídkovém portfoliu téměř na konci. Svou kombi verzi má dokonce i salónní kupé CLS. Na trhu s SUV Mercedes má model ML a GL. V blízké budoucnosti se objeví také kompaktní crossover GLA postavený na platformě současného modelu třídy A. Vedle těchto novinek se má ale v budoucnu objevit velmi netradiční model, a to menší verze současného modelu G. Legendární terénní vůz, který léta konkuruje Land Roveru Defender, by tak mohl být přístupnější i méně movitým zákazníkům.

Projekt je zatím ve fázi uvažování, což znamená, že vznikla nějaká skica, vedení však zatím není rozhodnuto, zda tento model bude automobilka vyrábět. Kódové označení X156 a pracovní název mini-G se ovšem už ujal. Podle dostupných informací by i malé „Géčko“ mělo být postaveno na platformě modelu GLA, tedy současného „Ačka“.

Oba crossovery, tedy GLA a mini-G budou zacíleny na zákazníky, kteří vyhledávají vůz, který je vhodný a dostatečně luxusní pro každodenní cestování, stejně tak ale schopný občas vyjet mimo silnici.

Podle dostupných informací by mohl model mini-G disponovat také ve verzi s pohonem předních kol s 1,6 litrovým agregátem ze současných modelů tříd A a B. I když nám uniká smysl takového provedení, u Mercedesu jistě vědí co činí. Mnohem zajímavější ale jistě bude čtyřkolka 4Matic s převodovkou Haldex.

Model X156 je prý v první linii schvalování společně s kupé třídy A. Pokud se schválení dočká, na trh by se mohl dostat už v polovině roku 2015.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-
Foto: Archiv


 

Mercedes chystá menší Géčko

 

Mercedes chystá menší Géčko

 

Mercedes chystá menší Géčko

 

Mercedes chystá menší Géčko

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek