Tuning REDAKCE

Mercedes E 55 od Brabuse - K8 (14.06.2004)

loga/autoklubMercedes E 55 od Brabuse - K8

Brabus zaujímá na trhu výrazné postavení a většina jeho tuningových kreací je úspěšných a nejinak je tomu u nového „Brabusovského“ provedení Mercedesu Benz E55 s označením K8. Brabus upravil výkon tohoto vozu až k hranici 530 koňských sil. Akcelerace z nuly na stovku čítá 4.3 sekund a maximálka 320 km/h povyšuje sedan a wagon E55 na úroveň čistokrevného sportovního vozu.

Brabus zlepšil vlastnosti 5,5 litrového kompresoru k lepšímu a pětistupňová převodovka vede tento vůz k mimořádným jízdním vlastnostem. Pět set třicet koní při šesti tisících otáčkách za minutu je také mnohem zajímavější volba než sériových 476 koní. Na požadavky zákazníků Brabus reagoval kratší zadní nápravou o šest procent než u sériového modelu. Uzávěrka diferenciálu zlepšuje trakci a jízdní dynamiku.

Pro optimalizaci směrové stability ve vysokých rychlostech návrháři Brabusu vyvinuli karbonové lízátko k přednímu spojleru, který se montuje na nárazník sériové E55. Aerodynamické zadní křídlo u sedanu redukuje zdvih zadní nápravy při vyšších rychlostech.

Extrémní maximální rychlost tuněného Brabuse E55 si vyžadovala modifikaci pneumatik, tlumičů a brzd. Elektronicky limitovaná maximálnka přichází v úvahu při montáži devatenácti palcových pneumatik Michelin Pilot Sport 2. „Michelinky“ o rozměrech 255/35 ve předu a 285/30 v zadu jsou obuty na kolech z lehkých slitin Brabus Monoblock VI o velikostech 8,5Jx19 na přední nápravě a 9,5Jx19 na zadní.

Velká kola nabízí místo pro použití efektivního brzdného systému s dvanácti pístky a provrtanými obrovskými disky měřící 375x36 mm na předních kolech. Zadní kola udivují kotoučovými disky 355x28 mm s šestipístky. Schopnost brzdného systému byla dokumentována v testu organizovaném německým automobilovým časopisem „Sport Auto“. Od 200 kilometrové rychlosti brzdy brzdí bezezbytku na precizních 135,7 metrech přesně o 18.7 metrů lépe než sériové brzdy.

Světlá výška vozu je snížena o dvacet milimetrů, což dodává E55 větší nádech sportovního vozu.

Brabus se s interiérem popral po svém a karbonový štítek s osvětleným logem firmy vévodí celému interiéru vedle sportovního volantu nebo tachometru s hranicí 360 km. K lepší výbavě Brabus nabízí DVD měnič s TV tunerem. Čalounění vozu nabízí luxusní alcantru.

Brabus si jde svou vlastní cestou a E55 je toho „živým důkazem“.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Brabus

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku Mercedesu Brabus K8 

     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek