Tuning REDAKCE

Mercedes G od A.R.T. (20.03.2008)

Mercedes G od A.R.T.TUNING – Nemožné se stalo skutečností. Naprosto výjimečný vůz se dostal do rukou úpravců A.R.T., kteří se ovšem nebáli zažité tradice a přepracovali design konzervativního Géčka, který se dodnes drží na špici offroadů. A i když Mercedes zahájil výrobu GL, nehodlá se Géčka jen tak vzdát. Nová úprava nese název A55K a vedle nového designu karoserie se může pochlubit výkonem 580 koní.

Každého, kdo má rád třídu G ve stříbrné barvě, musíme hned na začátku zklamat. Úprava firmy A.R.T. má totiž barvu bílou. Sériové vzezření vozu zajistil nový bodykit a především nová přední světla menších rozměrů. Pro tuningovou společnost však byl v tomto případě na prvním místě výkon. Kit A55K optimalizuje poměr přeplňování a řídící jednotku. Výkon je tak navýšen na 478 – 580 koní. Točivý moment se zvýšil ze 700 na 790 Nm. Firma upravila všechny motory. Například u common-railového turbodieselu G 400 CDI se výkon vyšplhal na 293 koní.

Bodykit vozu byl vytvořen v extrémním duchu. Na každé straně je automobil rozšířen o 40 milimetrů. Dvojitá světla jsou xenonová a využívají přídavných světel v novém spojleru. Celkový vzhled doplňují dvaadvaceti palcová kola „monoART 1“, pro méně náročnější zákazníky firma nabídne také „monoART 2“.

Cena nebyla stanovena.

-jj-
redakce@autonovinky.com
Foto: Archiv

 

Mercedes G od A.R.T.

 

Mercedes G od A.R.T.

 

Mercedes G od A.R.T.

 

Mercedes G od A.R.T.

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek