Tuning REDAKCE

Mercedes GLK Freeside (04.01.2008)

Mercedes GLK FreesideNOVINKY - Mercedes si dal s oficiálním uvedením nového modelu docela na čas. Minulý týden jsme vám nabídli video nové třídy GLK, nyní už máme více informací a hlavně oficiální fotografie. GLK je kombinací typického designu třídy "G", dokonalého luxusu "L" a kompaktnosti "K". Možná se na první pohled může zdát, že tyto tři aspekty jsou vzájemně nepropojitelné, ovšem model GLK dokazuje, že SUV nové dimenze je velice vzrušující vizí. Nyní v lednu se nový vůz představí na Detroit Auto Show.

Model GLK Freeside, jak se vůz jmenuje, je velice blízko sériové produkci. Kombinuje typické charakteristiky SUV a schopnosti robustních off-roadů. Na normální silnici se vůz pohybuje také ladně. Za vše může podvozek, který je natolik agilní, že nabízí excelentní performance, a to na jakýchkoliv cestách.

Pokud se vůz bude prodávat, pak se čtyřválcem Bluetec v kombinaci se sedmistupňovou automatickou převodovkou 7G-Tronic. Pohon na všechna čtyři kola zajistí technologie 4MATIC. "Vize GLK ukazuje logickou cestu, kterou by se naše úspěšné modely SUV měly dát," řekl CEO Daimler AG Dr. Dieter Zetsche. Ekonomická stránka vozu je přitom velice důležitým prvkem. Motor o obsahu 2,2 litrů disponuje 168 koňskými silami a nízkou spotřebou díky systému vstřikování common-rail.

Model G byl poprvé představen v roce 1979 a od té doby byl vůdcem na trhu s off-roady. V roce 1997 se pak objevil nový model třídy ML. Tím Mercedes atakoval segment třídy SUV - Sport Utility Vehikle. Třída GL se objevila v roce 2006 a stala se okamžitě první třídou segmentu. GLK Freeside demonstruje, jak by měl vypadat nástupce legendárního Géčka a luxusního SUV. Výroba modelu by měla začít již v tomto roce.
-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

Mercedes GLK Freeside

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek