Tuning REDAKCE

Mercedes S65 AMG a S600 V12 (02.08.2013)

NOVINKY – Mercedes-Benz představí dva vrcholové modely. V listopadu v rámci Los Angeles Auto Show ukáže, jak bude vypadat model S65 AMG. Na detroitském autosalonu v lednu příštího roku pak konečně uvede vlajkovou loď S600 V12. Předchozí verze modelu S65 AMG měla výkon 612 koní, u nového modelu se očekává, že bude od devadesát jedna kilogramů lehčí a výkon bude o něco navýšen.

V reálném životě se tak můžeme těšit na zrychlení pod čtyři vteřiny z nuly na sto. Pod kapotou bude stejný šestilitrový dvanáctiválec jako u současného modelu.

U vlajkového modelu nás čeká více luxusu než u současných modelů. Stejně tak se můžeme těšit na dvanáctiválec pod kapotou, který bude prakticky komfortnější verzí modelu S65 AMG. V tuto chvíli nejsou známy žádné informace o výkonu, předchozí model měl výkon 510 koní.

Ještě předtím, než nás ale Mercedes-Benz oblaží dvanáctiválcovými modely, můžeme se těšit v září na frankfurtskou premiéru modelu S500 plug-in hybid. Nový model totiž využije pohonné jednotky konceptu Vision S500 z roku 2011.

Pod kapotou tak bude 3,5 litrový šestiválec dopovaný šedesáti koňovým elektrickým motorem. V takovém nastavení S500 zrychlí z nuly na sto za 5,4 vteřin. Pokud se řidič rozhodne využít pouze elektrického pohonu, bude mít eSko dojezd dvacet devět kilometrů. První zákazníci se nového modelu S500 dočkají už na začátku roku 2015.

Mercedes-Benz od nové třídy S očekává navýšení prodejů. Kromě klasických modelů totiž bude prodávat S-Class XL, což je náplast pro zákazníky plačícím nad odchodem Maybachu.

Vyberte si z nabídky homologovaného denního svícení.


-jj-
Foto: Archiv

 

 

Mercedes ukáže S65 AMG a S600 V12

 

Mercedes ukáže S65 AMG a S600 V12

 

Mercedes ukáže S65 AMG a S600 V12

 

Mercedes ukáže S65 AMG a S600 V12

 

Mercedes ukáže S65 AMG a S600 V12

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek