Tuning REDAKCE

Mercedes třídy R od Brabuse (02.02.2006)

Mercedes třídy RTUNING – Mercedes třídy R v černé barvě je zvláštním splynutím dojmů. Pokud uvážíme, že to monstrum na obrázku navíc pochází z dílny Brabuse, pak je jasné, že se bavíme o luxusní velkokapacitní limuzíně netradičních tvarů s velice nabroušeným výkonem. Toto eRko totiž disponuje 445 hlavým stádem těch nejušlechtilejších koní.

Pod kapotou se ukrývá 6,1 litrový motor určení pro R 500. Díky výkonu lze vůz dostat na stovku za 5,9 vteřin a na maximální rychlost 265 km/h. Pro méně extravagantní tunery firma připravila také variantu s motorem R 350, který jakožto čtyřlitr disponuje 332 koňskými silami. Další z motorů, common railový R 320 vytočí motor k výkonu 272 koní při maximálním točivém momentu 590 Nm. Zde se na stovku majitel vozu dostane za 8,2 vteřin a maximálku udrží na 227 km/h.

Brabus je známý tím, že své vozy líčí nápaditými, a přesto decentními spojlery. To udělal také v tomto případě. Aerodynamický kit zahrnuje přední a zadní spojler a prahy. V zadním spojleru lze nalézt čtyři oválné koncovky výfuku.

Vůz je dodáván na osmnácti až dvaadvaceti palcových kolech. Maximální velikost kol je obuta v pneumatikách o velikosti 265/35 vepředu a 295/30 vzadu. Brzdové kotouče se pyšní průměrem 380 milimetrů a šestipístkovými brzdiči.

Interiér je v duchu Brabusu opět vyplněn multimédii, a to přímo dle individuálních požadavků zákazníků.

–jj-
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Mercedes třídy R

 

Mercedes třídy R

 

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek