Tuning REDAKCE

Michelin - Nezničitelné pneumatiky (07.02.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/07_02_2005_michelin/logo_michelin_01Michelin: Nezničitelné pneumatiky

Když jsem byl malej kluk, tak u mě tlustý „Mišelinek“ bodoval a byl mému srdci mnohem blíž než Večerníček. Jenže při pohledu na fotografii, kterou firma vlastnící „Mišelinka“ zveřejnila, mě napadlo, že se ve velkém francouzském koncernu Michelin prostě moc „zkouřili“ nebo u nich Silvestr trvá moc dlouho. Ale opak je pravdou, protože vývoj výrobce pneumatik se zaměřil na novou generaci takzvaných bezvzdušných pneumatik.

Z dlouhodobého hlediska mají pneumatiky bez plnění vzduchu dobré jízdní vlastnosti, ovšem nejsou natolik bezpečné, jako se jeví koncept pneumatik bez plnění vzduchem. Hlavní důvod koncepce je tak dle vyjádření jednatelů společnosti zajištění vyšší bezpečnosti pro automobilovou dopravu. Ovšem tato koncepce si vyžádala sjednocení kol a pneumatik v jeden celek.

Výsledkem dosavadních výzkumů je takzvaný Tweel (z angličtiny „Tyre“ – pneumatika a „Wheel“ – kolo. Ovšem, i když nese takový název, s klasickou koncepcí kol nemá pranic společného.

Výrobce neuvádí z čeho jsou kola vyrobena ani nepřibližuje technologii výroby, ovšem koncept napovídá, že vývoj vlastností pneumatik a celkové koncepce se v příštích letech značně změní. Tweel bude nejdříve v plném nasazení sloužit vojenským vozům, teprve později by se měl objevit na osobních civilních vozech.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků nové technologie Michelin

     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek