Tuning REDAKCE

Mimoňské války 6 (30.08.2004)

tuning-aktuality/30_08_2004_mimon/logo_mimon_01Mimoňské války 6

Začít metaforou na téma jakýchkoliv historických bitev k přirovnání tuningovému srazu Mimoňské války, by již dnes bylo klišé. Mimoň se stává stále více oblíbenějším srazem, třebaže sobotní den nijak zvlášť nebyl prosycen slunečními paprsky a chvílemi bylo docela chladno. Bohužel se na výstavní plochu protlačila řada naprostých „pelechů“ velmi vzdáleně připomínající slovo tuning. Ovšem libovek zde bylo i tentokrát dost a šestý sraz lze považovat (zejména pak v očích školáků) za příjemné ukončení léta. Ovšem sezona pokračuje a my se ještě máme na co těšit. Ovšem králem sprintů je pouze jeden sraz: Mimoňské války!

Jako píšící novinář jsem ani při své práci pro nejčtenější český deník nijak zvlášť nezneužíval svého statutu a s oblibou za představení platil. Na tuningových srazech činím to samé. Jednak pro to, že je někdy lepší být neznámou tváří a pak také proto, že jedině tak se regulérně dozvím, jaké je vstupné, a pro koho. Dvě stě korun za průjezd branou se čtyřmi pasažéry ve voze je slušná bilance a Mimoňské války si tak udrží prestiž v porovnání s nedávnými Pardubicemi, kde mě ty „čtyři stovky“ prostě bolely. Pořadatelé tak také předešli automobilům zaparkovaným podél hlavních silnic nebo na místech, které pro parkování automobilů nikdy určena nebyla. Vstupné pro pěšího bylo stejné: dvě stě korun. Takže hlupák ten, který si myslel, že když půjde „po svých“, ušetří.

Letiště v Hradčanech u Mimoně je obrovskou plochou nabízející kvalitní asfaltový povrch a spoustu míst jak k parkování, tak pořádání různých soutěží. Sprint byl rozdělen do devíti kategorií dle obsahu vozů, dle paliva a speciální kategorii tvořily speciální vozy. Podklady pořadatelů hovoří o možnosti exhibičního vystoupení vozů Škoda 110R s motorem VR6 v kategorii do 3000 ccm, ale o pohár tento vůz může soutěžit jen v kategorii speciál. Postavit vysokou ohradu kolem závodiště se ukázalo jako dobrý nápad, i když na konci trati opět návštěvníci vcházeli do tratě a zužovali ji o dobré dva metry. Ty však rozháněl hlavní pořadatel Sandy motorkou. Nejlépe to vyřešil „domorodec“ na zelené babetě, který se nikterak nevázal s přejetím tratě na svém supervotunidle. Při zásahu Sandyho se z něj vyklubal syn „jakéhosi“ starosty a také skutečnost, že nezaplatil vstupné. Inu, není nad mezkovitost a arogantní jednání, zvláště pokud se po trati prohánějí vozy v takových rychlostech.

V Mimoni se vůbec soutěžilo hlavně o poháry a hovoří o tom i zapálenost majitelů vozů BMW při gumování, hodně husté basy některých vozů v soutěži o Best Car Audio. Kdo měl chuť mohl všem ukázat své umění ve slalomu. Ti, kteří nestlihli svůj vůz před cestou na sraz umýt a „vypulírovat“, mohli využít ruční myčky v podobě dvou mladých slečen v plavkách. Tímto jim vzdávám hold, protože jejich otužilost si zaslouží obdiv. Brr...

Vedle nadupaných vozů měli návštěvníci možnost využít jízd na motokárách, „minibajcích“, jezdit s RC modely nebo buginkami. Soutěž o nejrychlejší výměnu pneumatiky na voze F1 si také našla své účastníky a zdálo se, že je na srazu stále co dělat. Rozhodně nelze říct, že by na šestých Mimoňských válkách byla nuda. A kdo u toho nebyl, 7. – 9. května příští rok jsou zase.

 

Text a foto: Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz

 

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků z Mimoňských Válek 6

     
     
     

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek