Tuning REDAKCE

Mimoňské války IX. (08.05.2006)

SRAZY – Deváté Mimoňské války se pravděpodobně dočkaly svého rekordu. Na přesná čísla si musíme ještě počkat, odhadem se však na letišti Hradčany u Mimoně sešlo více jak deset tisíc automobilů a šeptá se, že na sraz dorazilo třicet tisíc lidí. Osobně jsme na sraz dorazili až v sobotu kolem desáté, ovšem podle některých účastníků to na sraze vařilo už v pátek večer. „Super noc, jen jsem dneska jak praštěnej kladivem,“ uvedl Honza z Třebíče. Některé z odpadlíků bylo vidět na louce na levé straně sprintů, kteří v době exhibičních jízd počítali ovečky za plného svitu slunce.

Vedle alkoholu se však deváté Mimoňské války staly místem, kde se sešla opravdu pěkná řádka kvalitně upravených vozů. Každý, kdo se dočkal při vjezdu do areálu písmene X pod srazovým číslem, mohl své vozidlo zaparkovat na vyhrazeném parkovišti pro „Libovky“. Řadu kamarádů, kteří jeli na sraz společně, tak zaměstnalo rozhodování, na jaké místo své vozy postaví. Samozřejmě z důvodu, kdy jeden z nich dostal X a zbytek úsudkem pořadatelů neprošel.

Pořadatelé letos byli nekompromisní a situaci měli pod naprostou kontrolou. Trochu nevýhoda pro Ty, kteří špatně odbočili na place jako já. Stálo mě to 80 minut v koloně, abych se dostal konečně na místo, kde mohu postavit vůz. Jednosměrný provoz zde byl neporušovaným pravidlem.

Libovek se na vyhraněném parkovišti vedle VIP automobilů sešlo několik desítek. Díky nim tak „normálně“ upravené vozy mnohými návštěvníky ani nebyli spatřeny. Na jednu stranu je vývoj a nárůst kvalitních vozů na dobré cestě, ovšem na stranu druhou zůstavají některé nápady ostatních upravených vozů trochu opomíjeny.

Mimoňské války se již staly naprostou jedničkou v organizaci doprovodného programu. Díky tomu si tak návštěvníci mohli užívat bungee jumpingu, módní přehlídky, vystoupení Stund Racing nebo Petra Manďáka na kolečkových bruslích.

Ovšem nejdůležitější akcí celého srazu v Mimoňi jsou sprinty. Letos se jely opět v pěti pruzích a jedenácti kategoriích. Celé sprintovací klání zakončily vozy Ferrari a Porsche v rámci exhibičních jízd. Výsledky sprintů můžete najít zde: http://www.mimonskevalky.cz/default.htm.

Jarní Mimoňské války se povedly. „Líbí se mi tu. Jsou tu úžasný auta a super program. Přijely jsme s holkama už v sedm ráno a stejně asi všechna auta neuvidíme. Za chvilku jdeme sprinty a pak chceme zkusit motokáry,“ informovala krásná slečna, která právě opouštěla upraveného Peugeota 206 s viditelným X na předním okně.

Text a foto: Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Mimoňské války IX.

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek