Tuning REDAKCE

Mimoňským válkám kraloval sprint (10.05.2004)

loga/MimoňMimoňským válkám kraloval sprint

Rozmnožení! Jiným způsobem si nelze vysvětlit masový zájem o tuningové srazy. Ať už to byla premiérová Kopřivnice nebo Mimoňské války s jubilejní římskou pětkou. Lidé se prostě zbláznili do tuningu a teď masově objíždějí tunerské akce. Odhadem se totiž po vojenském letišti v Hradčanech u Mimoně potulovalo přes sedm tisíc návštěvníků a přes tři tisíce automobilů. A to už je přece jen jiné kafe. Jarní Mimoňské války překvapily výbornou atmosférou, perfektní organizací a relativní ukázněností návštěvníků.

Pořadatelsky bezchybně zmáknutá organizace omezila čekání ve frontě u vjezdu do areálu na stravitelných pětadvacet minut. Samotné parkování v areálu také nebylo složité, a to jak díky ohleduplnosti jak diváků, tak především ostatních řidičů. Uvolněná atmosféra panovala na všech místech letiště a do areálu přijela řada velice zdařilých kousků.

Díky neuvěřitelně rozsáhlým hranicím v pojetí tuningu se příznivci ladění vozů dočkali v Mimoni absolutně bezchybného ztvárnění decentních leštěnek, které se pyšnily mezi ostatními auty nádhernými laky, alukoly a spojlery. Vedle stromečků a plastových variací mohli diváci vidět sportovní automobily, které provokovaly své majitelé už pouhou značkou. Pod slupkou domnělého snobství se tak na srazu objevily klenoty značek Ferrari, Porsche nebo Maseratti. Svůj obdiv zaslouženě získala Cobra 427 a vedle ní replika Lotusu 7. Tyto vozy také nejčastěji ukazovaly své zádě ostatním jezdcům v závodech sprintu.

Sprinty se ukázaly jako nejvděčnějším programem pro většinu tunerů. V šesti pruzích se řadily vozy bez omezení kubaturou. Zasloužený obdiv získával malý světle modrý Renault 5 GTi, který díky své hmotnosti pravidelně porážel mnohem silnější soupeře. Podél celé trati sprintů se řadili vděční diváci, kteří bez většího studu projevovali obdiv nad některými vozy. V některých případech samozřejmě neskrývali opovržení nad méně přitažlivými vozy. Bez poznámky se tak neobešel Opel Kadett v černém laku se dvěma stříbrnými pruhy přes celý vůz. „Bacha jede Viper,“ sdělil blonďák svým kamarádům a díky jeho volume up se rozesmáli i diváci v jeho blízkosti.

O tom, že zima nenechala příznivce tuningu spát, svědčily i některé úplně nové vozy. Model vozu s předními světly z Mazdy 6 (odhadem asi stará Honda Prelude???) zaujal každého diváka, a tipy na původ vozu se rozrostly také o značky jako Ford nebo Toyota. Co se týče zvuku, s přehledem u diváků zvítězilo světle modré Camaro, jehož nadupaný motor byl slyšet široko daleko. V cestě na seřadiště sprintu se mu konkurenci snažilo dělat dobře znějící Fávo, ale marně.

O tom, že ani česká auta nezůstávají v ladění pozadu, dokazovala přítomnost několika eRek, 130 RS, stodvacítek nebo favoritů. Objevila se zde i Škoda 130 Rapid ve verzi cabrio pro vývoz do Holandska. Východní Německo připomněli majitelé Trabantů.

Na tom, že se bylo na co dívat, měly zásluhu také dvě stanoviště. Jedno VIP a druhé Libovky. Hitem sezony se bezesporu stávají kvalitně vyvedené kousky, na kterých je vidět, že se jim majitel věnuje stoprocentně. Jelikož by vyzdvihování vozů v těchto řádcích bylo pouze subjektivním hodnocením, je na konci článku připravena fotogalerie, která představuje automobily, které se srazu zúčastnily.

Pro představení vozů pořadatelé připravili nájezdovou rampu, na které pak majitelé své vozy představovali návštěvníkům. V průběhu celého dne se pak mohli všichni návštěvníci věnovat nejen obdivování vystavených vozů, ale také závodům ve slalomu, motokárám, gumování nebo nově také bungee jumpingu.

Mimoňské války V byly konečně opravdovým startem tuningové sezóny a pokud tento trend bude ve srazech pokračovat, máme se letos na co těšit. A to jak diváci tak samotní tuneři. Příští Mimoňské války se uskuteční 28. srpna 2004.


Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz

Foto: Autor

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku z Mimoňských Válek 2004 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek