Tuning REDAKCE

Mini chystá menší Mini (19.07.2010)

NOVINKY – Říká se jim mini stylové vozy, ale ve skutečnosti až tak mini nejsou. Stačí se podívat na délku někdejšího originálního Mini Cooperu nebo Fiatu 500. Tři metry čisté délky (Fiat 500 2 970 mm, Mini Cooper 3 050mm). Nový Fiat 500 má 3,5 metru a nové Mini má dokonce 3,6 metru. Padesát centimetrů už je na velikosti znát. Mini nyní chystá malý model, takový, který by reprezentoval význam značky. Mini Minor nebo chcete-li Mini Mini se vrátí na scénu s délkou kolem tří metrů. Bude extrémně malý.

Městské malé vozy si získávají oblibu stále většího počtu zákazníků. Excelují nejen spotřebou, ale i výbavou a hlavně nenáročným provozem. Stylové vozy typu Cooper nebo 500 jsou ovšem pro řadu zákazníků vzhledem k ceně nedosažitelné modely.

BMW Group to chce napravit novým malým modelem a zvýšit tak prodejnost značky. Zatím není jasné, jak se bude prodávat nejnovější model Crossman. Podle všeho by ale dobře mířená střela v podobě velmi malého vozu byla tím, co na současném trhu chybí. Tedy pokud vynecháme Smart nebo Toyotu iQ.

Podle dostupných informací by se nový model měl objevit již příští rok v březnu na ženevském autosalonu. Na fotografii představujeme koncept z roku 1994 s názvem Spiritual2. Byl to jeden z někdejších konceptů nového Mini. Naštěstí se objevil následně lepší model. Tento ovšem splňoval délku 3,1 metru.

Podle všeho bude nové Mini Mini stylové jako ostatní modely. Už se těšíme na první skicy konceptu.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Mini chystá menší Mini

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek