Tuning REDAKCE

Mini Clubman ještě tento rok (03.08.2007)

Mini Clubman ještě tento rokNOVINKY - Nový Mini Clubman se začne 10. listopadu tohoto roku prod ávat na britských ostrovech. Poprvé jsme ho mohli vidět na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2005. Po dvou letech se vrací na stejné místo v sériové verzi a poukazuje na dávný odkaz modelů Morris Mini Traveller, Austin Mini Countryman a Mini Clubman Estate. V prodeji bude ve všech variantách, dokonce i Clubman Cooper S, což potěší zejména zákazníky hledající sportovní praktické náčiní na denní ježdění.

Nový Clubman je o čtyřiadvacet centimetrů delší než hatchback, čím poskytuje o osm centimetrů více prostoru pro nohy cestujícím na zadních sedadlech. Zavazadlový prostor má v základu 260 litrů. Po sklopení zadních sedaček se rozroste na 930 litrů. Pro lepší přístup k převáženému nákladu designéři vymysleli dvoukřídlé dveře na zádi. K nákladu se ale řidič dostane i díky třetím dveří za dveřmi spolujezdce. Ty se otevírají proti směru jízdy a umožňují pohodlnějšímu nástupu třetího a čtvrtého cestujícího.

Model se pyšní ekologickými hodnotami, neboť stejně jako současní kolegové s kratší zádí, disponuje také Clubman optimalizovaným motorem. Dieselová varianta vozu vypouští do vzduchu pouze 109 gramů emisí CO2 na jeden kilometr. Spotřeba je pak nižší také díky technologii Start-Stop, která vypíná automaticky motor na křižovatkách.

Mini Clubman se bude vyrábět v Oxfordu, kde společně s ostatními modely má tvořit produkci 240 tisíc vozů za rok. Základní varianta modelu Clubman začíná na 14 235 librách.
 
Zajímavou variantou bude eSkový model, který zvládne stovku za 7,6 vteřin a dosáhne maximální rychlosti 220 km/h, který však bude o něco dražší. České ceny by se měly objevit na začátku příštího roku.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

Mini Clubman ještě tento rok

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek