Tuning REDAKCE

Mini Cooper s výkonem 3500 koní (02.07.2010)

TUNING – Veyron má výkon 1001 koní a je to velmi úctyhodný výkon. Představte si malého klasického Mini Coopera s osmasedmdesátilitrovým osmnáctiválcovým dieselem s dvanácti turbodmychadly. Nemožné? Kdepak, mrkněte se na fotku. Tahle dlouhá potvora s obřím motorem za kabinou totitž disponuje výkonem 3500 koní. Je to bestie v rouše beránčím a bude k vidění tento víkend na festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii.

Mini bude k vidění u Cumminse. Jde o prodlouženou verzi, váží jedenáct tun. Vždyť jen osmnáctiválec měří na délku neuvěřitelných 3,32 metru. Na šířku má 1,6 metru a na výšku 2,4 metru. Červené monstrum na bílém beránkovi. Typ motoru je QSK78 používá se do průmyslových monster trucků, které dokáží uvézt náklad o váze 360 tun. Výkon 3500 koní motor vykazuje při 1900 ot./min a 13717 Nm točivého momentu při 1500 ot./min.

„Nikdy jsme si nechtěli nechat ujít příležitost a když už jsme přemýšleli, napadlo nás, co kdybychom dali QSK78 do originálního Austinu Mini,“ prozradil Steve Nendick, ředitel komunikace společnosti Cummins. Podle něja se jedná o jedinečné kreativní dílo, které nenechá žádného návštěvníka Goodwoodu v klidu.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Mini Cooper s výkonem 3500 koní

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek