Tuning REDAKCE

Mini Cooper s výkonem 3500 koní (02.07.2010)

TUNING – Veyron má výkon 1001 koní a je to velmi úctyhodný výkon. Představte si malého klasického Mini Coopera s osmasedmdesátilitrovým osmnáctiválcovým dieselem s dvanácti turbodmychadly. Nemožné? Kdepak, mrkněte se na fotku. Tahle dlouhá potvora s obřím motorem za kabinou totitž disponuje výkonem 3500 koní. Je to bestie v rouše beránčím a bude k vidění tento víkend na festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii.

Mini bude k vidění u Cumminse. Jde o prodlouženou verzi, váží jedenáct tun. Vždyť jen osmnáctiválec měří na délku neuvěřitelných 3,32 metru. Na šířku má 1,6 metru a na výšku 2,4 metru. Červené monstrum na bílém beránkovi. Typ motoru je QSK78 používá se do průmyslových monster trucků, které dokáží uvézt náklad o váze 360 tun. Výkon 3500 koní motor vykazuje při 1900 ot./min a 13717 Nm točivého momentu při 1500 ot./min.

„Nikdy jsme si nechtěli nechat ujít příležitost a když už jsme přemýšleli, napadlo nás, co kdybychom dali QSK78 do originálního Austinu Mini,“ prozradil Steve Nendick, ředitel komunikace společnosti Cummins. Podle něja se jedná o jedinečné kreativní dílo, které nenechá žádného návštěvníka Goodwoodu v klidu.

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 20%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Mini Cooper s výkonem 3500 koní

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek