Tuning REDAKCE

Mini Coupé od AC Schnitzer (04.01.2012)

TUNING – Dvousedadlové kupé je vedle Roadsteru posledním modelem v nabídce Mini. Malé kupátko si získává své příznivce i pozornost tuningových společností. Zaměřil se na něj i známý tuner BMW AC Schnitzer. Ten připravil pro malý sportovní vůz nejen designové změny.

Mini Coupe je nabízeno s nejvýkonnějšími motory, základní verzí je 122 koňový Mini Cooper. O něco silnější je Cooper C o výkonu 143 koní a Cooper S nabízí dokonce 184 koní. Vrcholem nabídky je pak Mini John Cooper Works, který se pyšní výkonem 211 koní.

Německý tuner zatím stále pracuje na modifikaci jednotlivých motorových variant, ale už dnes může nabídnout samosvorný diferenciál, který omezuje prokluz kol až na 75 procent. Diferenciál je zatím ale připraven pouze pro model Cooper S. Dostupný je také tlumič výfuku s chromovanou koncovkou, opět pro model Cooper S a pro nejvýkonnější verzi kupé John Cooper Works.

Dalším prvkem úpravy je i nový brzdový systém s čtyřpístkovými brzdiči. Nechybí nastavitelný závodní podvozek a tužší pružiny. Všechny modely Coupé mohou být vybaveny novými sedmnácti palcovými koly Mi1 nebo osmnácti palcovými koly Mi2 BiColor.

V interiéru pak mohou zákazníci vybírat mezi novými sety hliníkových pedálů a koberečků.  AC Schnitzer nabízí i novou hlavici řadicí páky s digitálním displejem informujícím o právě zařazeném stupni.

Cena úpravy nebyla zveřejněna.

Nářadí YATO - pro profesionály i kutily.

-jj-
Foto: Archiv


 

Mini Coupé od AC Schnitzer

 

Mini Coupé od AC Schnitzer

 

Mini Coupé od AC Schnitzer

 

Mini Coupé od AC Schnitzer

 

Mini Coupé od AC Schnitzer

 

Mini Coupé od AC Schnitzer

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek