Tuning REDAKCE

Mini od AC Schnitzer (06.10.2004)

tuning-aktuality/06_10_2004_mini/logo_mini_01Mini od AC Schnitzer

Světu se nedávno představil nový Mini Cooper Convertible a pro firmu AC Schnitzer bylo logickým krokem nabídnout pro všechny modely Mini zvláštní příslušenství, které vůz činí ještě žádanější.

Standardní motor vozu Mini Cooper S, dosahuje díky kompresní technologii výkonu 170 koní. Inženýři z AC Schnitzer oživili výkon optimalizací kompresního poměru a přidali Control Unit Program. Po tuningové léčbě se tak 1.6 litrový motor ustálil na výkonu 193 koní při 7000 otáčkách za minutu. V této úpravě Miník sprintuje z nuly na stovku v sedmi vteřinách a dosahuje maximálky 235 km/h.

Pro lepší odezvy úprava zahrnuje sportovní tlumič výfuku vyvedený v nerezové oceli s chromovanými koncovkami. Provedení tlumiče výfuku je doporučováno majitelům Mini Cooperů také v případě, pokud svůj motor neupgradují. Pro Mini One a Mini Cooper jsou zde dostupné dvě varianty: dvojitý výfukový systém s dvěma oválnými koncovkami v kombinaci levá/pravá nebo design jedné koncovky. Třetí varianta je rezervována pro Mini Cooper S – sportovní koncovka výfuku je umístěna uprostřed zadních partií. Zde nejde jen o designové provedení, ale například vozům Mini One D dodává také mnohem silnější výraz.

AC Schnitzer připravil pro kabriolet kompletní sadu spojlerů, jíž dominuje přední spojler společně s mřížovanou maskou v chromu, která dává vozu nový výraz tváře. Ovšem aerodynamická změna zrovna není estetickým zlepšením. Exteriérový design doplňuje logo AC Schnitzer dostupné v bílé a černé barvě pro Cooper S s červeným S. Dynamika jízdy všech modelů Mini je stále vylepšována použitím tlumičů, které snižují vůz o 30 mm při použití hliníkových kol AC Schnitzer Type I o rozměrech 17 palců s pneumatikami 215/40.

Interiér se pyšní díly z hliníku, konkrétně pedály, řadící páka nebo ruční brzda. Nechybí AC Schnitzer Technology and Design sportovní koberečky pro snadnější rozpoznání úpravy.

 

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků vozu Mini od AC Schnitzer

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek