Tuning REDAKCE

Miura se vrací (11.01.2006)

Lamborghini MiuraKONCEPTY - Napsalo se toho o ní spoustu. Objevilo se několik obrázků, které měly ukázat Miuru v novém hávu. Až doteď to všechno bylo zahaleno tajemstvím. Miura je model Lamborghini, který si našel místečko v desítce nejlepších sportovních automobilů, které byly kdy vyrobeny. A nyní je zpátky. Pod taktovkou Waltera de´Silvy vzniklo dílo, které si zaslouží dlouhý a silný potlesk. Oficiální fotografie jsou zde a s nimi i možnost, že Miura opět ovládne silnice.

Nová Miura je prvním vozem, který byl vytvořen novým vedením Lamborghini a Audi Design. Nápadem de´Silvy pro nový koncept bylo vytvořit vůz, který by se inspiroval slávou předchozí ikony. Za původním designem Miury stál Marcello Gandini a poprvé byl vůz představen veřejnosti v roce 1966 na autosalonu v Ženevě. Hladký design ukázal potenciál čistého stylu a jasného provedení.

Nová Miura může být považována za věrnou interpretaci originálu, dokonce detaily, jako je přívod vzduchu na předních partiích vozu. Moderní styling se pak dostal na záď vozu a světlům, které se svým designem blíží k novějším modelům Lamborghini. Lamborghini v tomto konceptu šli cestou automobilky Ford, která své GT40 vyrobila téměř na chlup totožné jako byl slavný předchůdce.

„Často jsem snil o tom, že předělám Miuru. Nyní, díky své pozici ve vedení Lamborghini Design, a nadšené podpoře prezidenta společnosti, Stephana Winkelmanna, jsem schopen uvést svůj sen v realitu,“ uvedl de´Silva.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Lamborghini Miura

Lamborghini Miura

Lamborghini Miura

Lamborghini Miura

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek