Tuning REDAKCE

mmotion 06 (04.12.2006)

mmotion 06REPORTÁŽ – S novinářskou průkazkou se k Vám většinou chovají mile. Jak jsou na tom návštěvníci autosalonů, kteří se nemohou ohánět průkazkou PRESS? Na mmotion 06 jsme si to vyzkoušeli. Přehlídka luxusního zboží, tedy automobilů, motocyklů a elektroniky se konala od čtvrtka do soboty ve Veletržním paláci v Praze. Na seznamu vystavených kusů nechyběly vozy Lamborghini, Ferrari nebo Ford GT.

Shocking se dostavil hned u vchodu. „Prosím vstupenku,“ požádal nesměle dlouhovlasý muž. Jelikož jsem žádnou neměl, tak jsem přemýšlel, zda vyndat PRESS kartu, ale odolal jsem pokušení. Navíc jsem se ani neregistroval, nechám to být. Přešel jsem k pultu, kde mě ochotně jedna ze slečen poslala dopředu k pokladně. Žádná cedule, nic, co by pokladnu připomínalo. A teď ten největší shocking! Vstupenka stojí 270 Kč. Zalapal jsem po dechu, protože tři „sálečky“ výstavy za 270 korun rozhodně za tuto částku nestojí a začal jsem litovat, že jsem přece jen neodjel do Essenu. Tam vstupenka stojí patnáct euro.

Zaplatil jsem a těšil se na Alfu Romeo 8C a úpravy od Brabusu. Ale pozor, na vstupence je napsáno: zvýhodněné vstupné 100 Kč a časopisy 170 Kč. Dostal jsem magazín Prestige a GolfDigest. Jde o stará čísla, tedy vrácená z remitendy a pro mě jako nečlena společenských klubů a nehráče golfu naprosto zbytečná investice 170 korun. Osobně předpokládám, že se na místě rozčílilo mnohem více návštěvníků. Zcela subjektivně tvrdím, že podobný marketingový tah akorát návštěvníky naštve než potěší. Přece jen, muži sní o tom, jak brázdí okresky ve sporťáku než tráví sobotu na greenu.

Na výstavě bylo několik zcela dokonalých kousků. Jako milovníka luxusních vozů mě naprosto uchvátil Rolls Royce Phantom, který je tak obrovský, že ani nechcete věřit, že by bylo možné s ním jezdit po leckdy úzkých vozovkách. Bentley představil Flying Spur a Lamborghini modely Gallardo a Murciélago LP640. Další sál pak odhalil supersport Ford GT, který se doslova krčil jako placka vedle Fordu Mustang GT a Hummer H2. Aston Martin a Ferrari 599 Fiorano pak dokreslovalo atmosféru sálu. Návštěvníky přitahovala nová Alfa Romeo 8C Competizione ve verzi Spider. Ladné italské tvary sekundovaly designérskému kousku nazvaném Vana GT. Nejde o vtip. Mezi vozy Lexus a Ferrari opravdu stála vana s dvěma rychlými pruhy a sportovními zrcátky. Nejpřitažlivějším se ale pro návštěvníky stal bezesporu Mini Cooper S, který se v druhé generaci opravdu povedl.

Tuning zde obhajovala značka Brabus, která ukázala, jak vypadají vozy, když se tuní s rozumem. Mercedes CLS a S vládly obrovskými koly a tradičním bodykitem. Poslední sál nabídl motocykly. Vedle nich se ale na výstavě ujaly také piána a elektronické novinky. Celkově lze výstavu exkluzivního zboží považovat za zdařilou a stoprocentně splnila svůj účel. „Je to tu super, hledali jsme ale prvně na výstavišti a teprve na pokladně pro muzikály jsme zjistili, kde to vlastně je. Paní už docela zuřila, protože na místo konání mmotion 06 posílala lidi už nejmíň sto krát. Ale jinak je to tu fakt bomba,“ řekl Petr, který na výstavu přijel z Mostu.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: autor

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

mmotion 06

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek