Tuning REDAKCE

Monster Jam v Čechách (19.10.2005)

Nadupané čtyřtunové bestie jsou zvláštní tím, že je musí řídit blázen. Kdo jiný by si totiž sedl do automobilu, pod jehož kapotou bubnuje patnáct set až dva tisíce koňských sil? Jedna pneumatika u takového monster trucku měří 1,7 metrů. A to není všechno. Jelikož má taková bestie maximálku kolem 160 km/h a velkou akceleraci, pak není pro tyto potvory problémem skákat do dálky čtyřiceti metrů. A to všechno řídí človíček v kabině, přibližně 3,7 metrů vysoko. Monster trucky se poprvé dostávají do Čech a v Sazce Areně se představí 29. – 30. října ve třech představeních.

S monster trucky se poprvé mohli milovníci automobilových sportů setkat v roce 1982. Vše se událo na závodech traktorů a Bob Chandler zde se svým pick-upem Ford rozdrtil dvě osobní auta. Od roku 1984 funguje ve světě soutěž Battle of the Monster Truck a v roce 1987 již mohli závodníci v těchto strojích závodit zákonně a s vlastním programem na akci Monster Jam. Se vzrůstající oblibou tohoto motoristického sportu se kladl stále větší důraz na výkonnost motorů a postupem času těžké ocelové konstrukce nahradily lehké laminátové karoserie. Každé kolo navíc získalo svůj vlastní závěsný systém.

V Praze se trucky utkají ve dvou soutěžích. První z nich je tzv. soutěž side-by-side racing – jízda bok po boku. Druhá pak freestyle – volná jízda, kde se návštěvníci ze strany soutěžících dočkají velké škály triků a dovedností.

Akce se uskuteční v Sazce Areně v Praze 8 – Vysočanech. V sobotu 29. října začne program ve 14 a 20 hodin. Neděle 30. října pak nabídne Monster Jam ve 14 hodin. Cena vstupenky stojí 790, 590, 490 a 390 korun.

V Praze se představí osm týmů s upravenými vozy. Exhibiční vystoupení představí účastníky, kteří se dostali do světového finále závodů Monster Jam v Las Vegas.

Více info na www.monsterjam.cz.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv Monster Jam

 

 

Monster Jam  Pár upoutávek na Monster Jam

Monster Jam Monster Jam Monster Jam
 
Monster Jam Monster Jam Monster Jam
 
Monster Jam

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek