Tuning REDAKCE

Morgan Aero Coupe (06.02.2012)

NOVINKY – Když Morgan v roce 2006 představil AeroMax Coupe na ženevském autosalonu, automobiloví fanoušci a sběratelé byli nadšeni. Morgan jim slíbil limitovanou sérii v počtu 100 vozů. Po šesti letech představí výrobce nový model Morgan Aero |Coupe, které by mělo být vrcholem v klasické nabídce, tedy o žádnou limitovanou edici nepůjde. Nové Aero Coupe je navíc postaveno na základně Morganu GT3 Aero.

Pod kapotou lehkého vozu najdeme 4,8 litrový osmiválec od BMW. Výkon vozu je 390 koní. Výrobce slibuje z rychlení z nuly na stovku za 4,5 vteřin. V případě výbavy automatickou převodovkou má být zrychlení dokonce 4,2 vteřin. Maximální rychlost pokoří hranici 272 km/h.

Pokud se podíváme na design, ten se na první pohled extrémně neliší od původního AeroMaxe. Nicméně znalci uvidí rozdíly okamžitě. Tedy pokud nebudou stát k vozu čelem. Pak toho také příliš neuvidí. Nicméně změna přišla hlavně v zadních partiích. Začíná už u provedení bočních oken, umístění palivové nádrže a koncovek výfuků před zadními koly.

Na zádi zůstaly atraktivní svítilny z vozu Lancia Thesis, zadní okno se však už nepodobá stařičkým veteránům. Morgan vytvořil moderní pojetí zádě v podobě „kalatého nosu“. Zveřejněné fotografie však příliš provedení zádě neukazují, na celkový dojem si tak budeme muset počkat do března.

Morgan si pro zveřejnění vybral stejně jako u AeroMaxu autosalon v Ženevě. Kromě novinky zde hodlá představit i vylepšený Morgan Roadster a nový Morgan Plus 8. Ti, kdo se těšili na moderní Morgan EvaGT, musíme zklamat, sériová verze je zatím v nedohlednu.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Morgan Aero Coupe

 

Morgan Aero Coupe

 

Morgan Aero Coupe

 

Morgan Aero Coupe

 

Morgan Aero Coupe

 

Morgan Aero Coupe

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek