Tuning REDAKCE

Muscle cars nové Camaro (17.01.2006)

Chevrolet CamaroKONCEPTY – Automobilový trh je zasycen koncepty. Ženeva se nezadržitelně blíží a autosalon v Detroitu již stačil odhalit tolik novinek, že potenciální kupci pro rok 2007 neví, co nového bude stát v jejich garáži. Na americkém trhu se roztrhl pytel s takzvanými „muscle cars“, vozy, které se vyznačují silnými motory a svalnatou karoserií. Po Fordu Mustang a Dodge Charger dorazil na scénu další snový automobil. Nový Chevrolet Camaro. Čisté linie, návykové tvary a brutální síla pod kapotou. To je nový vůz těžící z odkazu svého předchůdce s datem ražení šedesátá léta.

U General Motors nabírají na síle a odhadli potřeby amerického zákazníka. Moderní styl propůjčuje vozům staršího data nezaměnitelné aroma a Chevrolet Camaro je toho jasným důkazem. Pokud se totiž podíváme zpátky, VW Brouk byl přestavěn a přes skeptické názory odborníků se relativně dobře prodává. To stejné platí o Mini, které je na tom ještě lépe než brouček od volkswagenu. Reinkarnace se dočkal také Ford GT a Ford Mustang. Výsledek: perfektní. Po úvahách o znovuzrození Lamborghini Miura se mezi automobilové fanoušky dostává možnost zažít znovu šedesátá léta minulého století, kdy vznikaly ty nejkrásnější stroje.

Dramatický a vzrušující koncept má reálnou šanci se vrátit do výroby. Nová Corvette má úspěch a Camaro bylo americkou ikonou a nebylo kluka, který by na něj pohlížel s respektem a otázkou: Budu ho také jednou mít? Nyní se sen může splnit. První generace Camara se objevila v šedesátých létech jako odpověď na dobu baby boomu, rock and rollu a americkou kulturu opouštějící obrovskou zemi přes moře na starší kontinenty. Důkazem může být číslovka 699 000 ks. Tato číslovka patří totiž hodnotě prodaných Camar v prvních třech letech produkce. Z-28 bylo dokonalé.

Nový koncept se vyznačuje dvoudveřovou karoserií se čtyřmi místy. Vůz má pochopitelně náhon na zadní kola. Pod kapotou se usídlil šestilitrový osmiválec s výkonem 400 koní. Síla z motoru je přenášena na zadní kola přes šesti stupňový manuál. Přední kola ve velikosti 21 palců oblékají dress pneumatik o rozměrech 275/30, zadní kola jsou o palec větší a jsou obuta do pneumatik o rozměrech 305/30.

Datum zahájení výroby zatím nebylo stanoveno.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

Camaro  Pár obrázků nového Camara

Camaro Camaro Camaro
 
Camaro Camaro Camaro
 
Camaro Camaro Camaro
 
Camaro Camaro Camaro

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek