Tuning REDAKCE

Mustang bossem Hockenheimu (27.01.2012)

NOVINKY – Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca si to rozdal s dalšími evropskými sportovními vozy na okruhu v Hockenheimu. Málokdy se ovšem podaří, že americký vůz porazí evropské supersporty na domácím hřišti. Speciální Mustang ovšem v závodu německého automobilového magazínu Sport Auto vyhrál.

Editor magazínu Christian Gebhard vzal okruhový speciál Mustang Boss 302 na okruh v Hockenheimu a zvládl ho zajet za nejlepší čas 1:13.2, jímž posunul dozadu nejlepší čas BMW M5 F10. Na dalších místech se umístilo Audi R8 4,2 FSI (1:13.4), Aston Martin DBS (1:13.5) a Ferrari California (1:13.5).

Kromě maximální rychlosti na okruhu německý magazín testoval výkon brždění svalnatého vozu. Mustang tak na kompletní zastavení ze sto kilometrové rychlosti potřeboval 33,3 metrů. V případě zastavení z rychlosti 200 km/h potřeboval vůz 124,6 metrů.

Tyto hodnoty porážejí například Porsche 911 Carrera S 991 s výbavou PCCB (Porsche Ceramic Composite Brakes – keramické kompozitní brzdy).

Mustang Boss 302 je vybaven pětilitrovým osmiválcem o výkonu 440 koní. Verze Laguna Seca je verzí více orientovanou na závodní okruhy. Oproti sériovému Bossovi má pevnější podvozek a více aerodynamických doplňků ze závodního Fordu Boss 302R.

Mustang Boss 302 se dá v USA koupit za v přepočtu 31 800 euro. Balíček Laguna Seca navyšuje cenu vozu na 37 200 euro. V porovnání s Audi R8, které začíná na 88 200 eurech, jde o velký rozdíl.

V České republice lze Mustang Boss 302 sehnat pouze u vybraných importérů.

Připoutejte se k silnici s podvozky KONI.

-jj-
Foto: Archiv

 

Mustang bossem Hockenheimu

 

Mustang bossem Hockenheimu

 

Mustang bossem Hockenheimu

 

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek