Tuning REDAKCE

Mustang od Geigera (31.01.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/31_1_2005_geiger/logo_geiger_01Mustang od Geigera

Mustang už si prorazil naplno cestu do Evropy a německá firma Geigercars vytvořila tuningový kit na svalovce ze zámoří. Poprvé jsem fotografie tohoto Mustangu spatřil na svém notebooku po nekonečném vyčkávání „loadingu“ fotografie. Z jistého pohledu se na LCD displeji objevil dokonalý černý Mustang se zářivě chromovanými koly a mě zajásalo srdce. Opravdová americká klasika se vrátila a tahle verze je opravdu ostrá. Po usednutí k notebooku však Mustang zešedivěl a mě už tak sexy nepřipadl. Takže pokud tuto úpravu, tak v černé.

V Čechách se sice Mustang prodává o polovinu vyšší cenu než v Americe, ale i za cenu 1 094 000 Kč je to kus mazlíčka na naprosto unikátní svezení. I když je na naše cesty moc měkký. Firma z Mnichova vykročila kupředu se zvýšením výkonu kompresorem. Z 300 základních koní zvedla výkon na 400, a to ušlechtilých bayernských koníků. Takže divoký oř zvládne stovku za 4,7 sekund a maximálku si udržuje kolem 260 km/h.

Osmiválec má sám o sobě velmi dobrý zvuk, ale zde byl podmíněn ještě novým sportovním výfukem se dvěmi velkými chromovanými koncovkami. A teď asi k nejdůležitější a přitom nejjednodušší úpravě. Naprosto opticky dokonalá je kombinace kol a pneumatik. Na vůz firma dodává devatenácti a dvaceti palcová. Na předních kolech jsou obuty pneumatiky o rozměrech 255/35 a na zadních 285/30. Kompletní dvacetipalcovou sadu kol včetně pneumatik lze pořídit za 8 376 euro. Geiger snížili výšku celého vozu o 35 mm, což v konečném důsledku dodává Fordu ještě sportovnější vzhled.

Interiér se výrazných změn nedočkal.

 

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Fordu Mustang v úpravě Geiger

     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek