Tuning REDAKCE

Mustang od Geigera (31.01.2005)

tuning-aktuality/00_rok_2005/31_1_2005_geiger/logo_geiger_01Mustang od Geigera

Mustang už si prorazil naplno cestu do Evropy a německá firma Geigercars vytvořila tuningový kit na svalovce ze zámoří. Poprvé jsem fotografie tohoto Mustangu spatřil na svém notebooku po nekonečném vyčkávání „loadingu“ fotografie. Z jistého pohledu se na LCD displeji objevil dokonalý černý Mustang se zářivě chromovanými koly a mě zajásalo srdce. Opravdová americká klasika se vrátila a tahle verze je opravdu ostrá. Po usednutí k notebooku však Mustang zešedivěl a mě už tak sexy nepřipadl. Takže pokud tuto úpravu, tak v černé.

V Čechách se sice Mustang prodává o polovinu vyšší cenu než v Americe, ale i za cenu 1 094 000 Kč je to kus mazlíčka na naprosto unikátní svezení. I když je na naše cesty moc měkký. Firma z Mnichova vykročila kupředu se zvýšením výkonu kompresorem. Z 300 základních koní zvedla výkon na 400, a to ušlechtilých bayernských koníků. Takže divoký oř zvládne stovku za 4,7 sekund a maximálku si udržuje kolem 260 km/h.

Osmiválec má sám o sobě velmi dobrý zvuk, ale zde byl podmíněn ještě novým sportovním výfukem se dvěmi velkými chromovanými koncovkami. A teď asi k nejdůležitější a přitom nejjednodušší úpravě. Naprosto opticky dokonalá je kombinace kol a pneumatik. Na vůz firma dodává devatenácti a dvaceti palcová. Na předních kolech jsou obuty pneumatiky o rozměrech 255/35 a na zadních 285/30. Kompletní dvacetipalcovou sadu kol včetně pneumatik lze pořídit za 8 376 euro. Geiger snížili výšku celého vozu o 35 mm, což v konečném důsledku dodává Fordu ještě sportovnější vzhled.

Interiér se výrazných změn nedočkal.

 

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázků Fordu Mustang v úpravě Geiger

     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek