Tuning REDAKCE

Mustang odchází z retro světa (25.10.2012)

NOVINKY – Josh Byrne a web Carscoop.blogspot.com zveřejnili snímky nové generace Fordu Mustang. Úspěšný blog o autech vytvořil společně s Byrnem možnou podobu Mustangu, která má být mnohem modernější než současné modely. Mustang, který je na trhu od roku 1964 oslaví za dva roky padesátku. Je velmi pravděpodobné, že modelový rok 2015 se začne prodávat už za dva roky a Ford přijde s něčím naprosto novým.

Obrovský skok kupředu je znatelný už v případě posledních dvou generací. Ford zlepšil kvalitu materiálů v interiéru, očalounil víko zavazadlového prostoru a zlepšil podvozek. Mustang tak už není auto, které jezdí „jenom rovně“.

Pokud se podíváme na obrázky počítačového grafika, všimneme si výrazné spojitosti vozu s modelem Mondeo (v USA Fusion), který se u nás začne prodávat příští rok. Mustang by mohl s Mondeem sdílet masku chladiče i přední světla. Určitě nejde o jednoznačný klon, ale přední lampy i mřížka chladiče jsou velmi podobné. Podle Carscoopu při odstranění emblému běžícího koně z masky chladiče vůz naprosto ztrácí identitu a ne mnoho lidí pozná, že jde o Mustanga.

Může za to samozřejmě kopírování rysů od Aston Martinu a především podlouhlá světla, kterými se s jistou nadsázkou před patnácti lety pyšnil vůz Mitsubishi Galant. Celkově je design blíže Evropanům, které chce Ford novým Mustangem také oslovit.

Ford by mohl u příští generace ponechat tradiční záď, která dělá Mustanga Mustangem. Černý panel s dělenými světly doplňuje logo modelu GT. Tak jako tak si nejeden odborník láme hlavu s tím, jestli důraz na evropské provedení ustojí i tradiční zákazníci na americkém kontinentu. Nebo jestli Ford ve finále představí opravdu revoluční provedení, které vyhoví oběma stranám.

Ford by měl začít s postupným odhalováním modelu už v následujících měsících. Jak bude Mustang ve finále vypadat, nevíme. Jisté ovšem je, že bude jiný. Modernější, evropštější a především kvalitnější.

Se stěrači FLAT uvidíte lépe.

-jj-
Foto: Carscoop.blogspot.com

 

 

Nový Mustang odchází z retro světa

 

Nový Mustang odchází z retro světa

 

Nový Mustang odchází z retro světa

 

Nový Mustang odchází z retro světa

 

Nový Mustang odchází z retro světa

 

Nový Mustang odchází z retro světa

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek