Tuning REDAKCE

Muzeum Škoda v novém ještě letos (25.06.2012)

NOVINKY – Nové muzeum škodovky plánuje automobilka otevřít na konci tohoto roku. Původní muzeum, které za patnáct let přivítalo více než 1,5 milionů návštěvníků, bude rozšířeno a vylepšeno. Šedesát procent návštěvníků tvoří obyvatelé České republiky a Německa, zbývajících 40% pochází z dalších evropských zemí a ze zámoří. Budova muzea byla dříve jednou z prvních výrobních prostor automobilky. Třetí nejstarší automobilová značka na světě tak v budoucnu nabídne 1 800 m2 exponáty, a to včetně 45 automobilů, jízdních kol a motocyklů. 

Expozice, která byla koncipována podle nejmodernějších poznatků o interakci a komunikaci, poskytne rozmanité pohledy do historie značky ŠKODA a osloví co nejširší cílové publikum. Proto do ní budou pravidelně začleňovány další restaurované vozy z depozitáře společnosti ŠKODA. Takto se měnící obsah expozice má umožnit neustále nové objevování, překvapovat a zvát k opětovné návštěvě muzea v těsné blízkosti mateřského závodu na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi. Další výstavy a přitažlivý doprovodný program učiní z muzea živou součást firemní kultury ŠKODA a veřejného života v Mladé Boleslavi. Margit Adamová Černá, vedoucí Muzea ŠKODA, říká: „Minulost společnosti ŠKODA, bohatá na tradice, bude v novém muzeu nejen obsáhle prezentována, ale bude ji také poprvé možné emocionálně prožít.“

Návštěvníci se tak konkrétně mohou těšit na ukázky vývoje automobilů. „Muzeum bude historickou sbírku prezentovat ve svěžím moderním designu, který ideálně zapadá do architektury bývalých továrních hal,“ nechává se slyšet Thomas Hundt z agentury jangled nerves, který jako kreativní ředitl odpovídá za celkovou koncepci muzea. 

Muzeum bude rozděleno do tří základních sekcí: Tradice, Evoluce, Výroba a restaurování. Návštěvníci se už nyní budou moci těšit na příběhy slavných i méně známých modelů, historické fragmenty vývoje strojů Václava Klimenta a Václava Laurina. Laboratoř ŠKODA má být název speciální výstavy, která návštěvníkům dovolí nahlédnout do vývoje nových modelů. 
Jak jsme již zvyklí ze současné doby, i v novém muzeu bude prodejna upomínkových předmětů, nově rozšířena o kavárnu a restauraci. 

V příloze zveřejňujeme dostupné fotografie konceptu. Na konci roku si jistě nenecháme ujít návštěvu nového muzea. 

Vyberte si z rozsáhlé nabídky náhradních dílů na všechny vozy.

-jj-

Foto: Archiv

 

 

Muzeum Škoda v novém ještě letos

 

Muzeum Škoda v novém ještě letos

 

Muzeum Škoda v novém ještě letos

 

Muzeum Škoda v novém ještě letos

 

Muzeum Škoda v novém ještě letos

 

Muzeum Škoda v novém ještě letos

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek