Tuning REDAKCE

MX-5 na steriodech (29.06.2011)

TUNING – Mazda MX-5 první generace se na konci devadesátých let dočkala netradiční úpravy. Přestavba Australana Johna Bettiniho a jeho firmy NSW by možná upadla v zapomnění, kdyby se neobjevil další zájemce. Což by samo o sobě nebylo tak důležité, kdyby vůz neměl pod kapotou výkonný osmiválec.

V základní variantě se MX-5 NA vyráběla se sto patnácti koňovým vysokootáčkovým čtyřválcem. Šestiválce se nikdy nedočkala. Jeden z vozů tzv. Bullet Roadsteru, jak Bettini svůj výtvor nazývá, měl pod kapotou výkonný agregát z Mazdy RX-7. Pátý vůz už čítá s 4,6 litrovým osmiválcem a u Bettiniho si ho s takovým agregátem objednal jistý George Covacic. Osmiválec i pětistupňová převodovka Tremac pochází z vozů Holden Commodore SS. Stejně jako další vozy Bullet má i tento podvozek a brzdy z Mazdy RX-7.

Standardním vybavením upravené Mazdy jsou sedmnácti palcová kola, klimatizace, hifi systém od Alpine, nechybí sportovní volant Momo a čalounění v kůži. Řadící páka se dočkala nové hlavice s logem a sportovní šmrnc podtrhnou i děrované pedály. V exteriéru si lze všimnout nové kapoty a předního spoileru. Světla mají kulatý tvar a jsou integrována do spoileru. Mazdy první generace disponovaly pouze tzv. mrkačkami, respektive výklopnými světly.

Automobily z dílny NSW jsou přihlášeny pro silniční provoz a homologovány dle australských standardů. Podle dostupných informací vyjde model od Bettiniho na 46 tisíc amerických dolarů.

Více informací se nám nepodařilo sehnat, fotografie však jistě napoví.

Nebrzděte nadoraz - brzové kotouče Zimmermann pro Vaše bezpečí.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

MX-5 na steriodech

 

MX-5 na steriodech

 

MX-5 na steriodech

 

MX-5 na steriodech

 

MX-5 na steriodech

 

MX-5 na steriodech

 

MX-5 na steriodech

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek