Tuning REDAKCE

Nástupce Defendera z Indie (26.01.2012)

NOVINKY – Velká Británie byla místem ikonických vozů. Vedle Mini Coopera prodávala Jaguary a další malé sportovní vozy, jejichž jména si pamatují snad jen už skalní fanoušci. Vedle těchto vozů se obrovskou ikonou stal i Land Rover, a to s modely Defender a Range Rover. Komplikovaná strategie ovšem vehnala známé značky do chřtánu nenasytných globálních hráčů. Zatímco Mini spolkla automobilka BMW, Land Rover i Jaguar převzal do své péče indický výrobce automobilů Tata. V jeho režii ovšem světlo světa spatří v sériové výrobě nový Defender, provokativní a velmi diskutovaný.

Land Rover prodává model 4x4 v téměř stejné podobě už od roku 1949. Zarytí fanoušci jsou znepokojeni novou verzí, nicméně už teď je jasné, že se nový model bude vyrábět. Starý model se po celou dobu vyráběl v Solihullu v Anglii. Nový model bude sjíždět z montážní linky v indickém závodě v Prune. Podle všeho už na konci roku 2014.

Tata Motors chce novým modelem oslovit nejen stálé zákazníky, ale i ty nové, především v regionu Asie. Land Rover má úspěch s modelem Evoque a nové Range Rovery se také prodávají dobře. První koncepty jsme mohli vidět ve dvou vydáních s označením DC100. Sportovní verze bez střechy má být určená pro mladší zákazníky, klasická uzavřená verze pak pro tradiční fanoušky.

Tata Motors se ovšem netají tím, že nový Defender bude postaven z levnějších dílů. Má totiž některé z nich sdílet s SUV Tata Aria. To zřejmě odradí evropské rozmlsané zákazníky. Naopak ovšem přivede vděčené zákazníky z asijských zemí.

Nový Defender dostal zelenou. Sériovou verzi bychom mohli vidět tento nebo příští rok na některém z autosalonů. Na prodejní verzi si ovšem musíme ještě minimálně tři roky počkat.

Posviťte si na cestu žárovkami Osram za nejlepší cenu na internetu.


-jj-
Foto: Archiv

 

 

Nástupce Defendera z Indie

 

Nástupce Defendera z Indie

 

Nástupce Defendera z Indie

 

Nástupce Defendera z Indie

 

Nástupce Defendera z Indie

 

Nástupce Defendera z Indie

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek