Tuning REDAKCE

Nejlepší prodeje Ferrari v historii (29.07.2011)

NOVINKY – Ferrari hlásí nejlepší prodeje v historii. Posledních šest měsíců tohoto roku je prý nejlepší, co se týká obratu a počtu prodaných vozů. Ferrari se právem pyšní, neboť historie značky je přes 82 let dlouhá. Vozy se vzpínajícím se hřebcem ve znaku patří mezi nejoblíbenější supersporty a často nesplněné sny mnoha mužů i žen. S rozšiřujícím se portfoliem však Ferrari oslovuje i zákazníky, kteří tento sen dosud neměli a o italském supersportu neuvažovali.

Čísla ostatně hovoří samy za sebe. Čistý zisk dosáhl v polovině tohoto roku 91,8 milionu eur, což je 23,5 procentní nárůst za stejné období v loňském roce. Nárůst tržeb byl 19,6 procent. Prodáno bylo letos 3 577 vozů, a to včetně závodních vozů 458 Challenge a limitovaných edicí jako byl model SA Aperta. Tato čísla jsou bez modelu FF, který je nejnovějším přírůstkem „červené“ rodiny.

„Pokud tento trend bude pokračovat i ve druhé polovině roku, rok 2011 se zapíše do historie Ferrari jako nejlepší rok,“ řekl šéf Ferrari Luca di Montezemolo. „Začali jsme dodávat první kusy modelu FF, máme první zakázky z Indie,“ prozradil di Monzezemolo. Podle něj se zájem nových trhů objeví v číslech prodaných kusů ve druhé polovině roku.

V Severní Americe bylo prodáno 939 automobilů, což je o 23,2% víc než v roce 2010. Hlavní asijské trhy předběhly Německo s počtem 378 vozů. V Německu se prodalo 337 Ferrari.

Ferrari World v Abu Dhabi už navštívilo přes 600 tisíc lidí. Pokud i prodeje budou pokračovat v navyšování, bude Ferrari navždy patřit mezi nejlépe prodávané supersporty. Otázkou zůstává, jestli s takovými počty bude spokojena náročná klientela, která si hodlá kupovat vozy, které nikdo jiný nemá.

Kalkulátor povinného ručení a havarijního pojištění.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Nejlepší prodeje Ferrari v historii

 

Nejlepší prodeje Ferrari v historii

 

Nejlepší prodeje Ferrari v historii

 

Nejlepší prodeje Ferrari v historii

 

Nejlepší prodeje Ferrari v historii

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek