Tuning REDAKCE

Neobvyklý Scion (14.11.2005)

Scion je jedním z několika vozů, kterých je u nás poskrovnu. Nový Scion xA Speedster představuje v rámci SEMA 2005 v Las Vegas designové studio Five Axis, který je určen nikoliv k lámání rekordů v rychlostních soutěžích, ale v performance toho nejlepšího audia a možnosti multimédií ve voze. Automobil by mohl mít přezdívku autíčko na hraní, a už díky tomu je jasné, že tato úprava nebude mít absolutně nic společného se sériovým modelem.

Ze čtyřsedadlového čtyřdveřového vystřihla firma Five Axis otevřený dvousedadlový roadster. Ochranné oblouky proti větru na první pohled připomínají stojící žehličku. Boční dveře jsou stylově bez výplní, tudíž by Scion mohl dělat parádu leckjakému plavčíkovi – i třeba tomu z Podolí. Lehká upravená karoserie stojí na šasi, kterému vládnou devatenácti palcová kola s designem pěti paprsků a pneumatikami o rozměrech 245/35 na přední nápravě a 295/35 na nápravě zadní. Díky zvednutému výkonu se vůz dočkal sportovních brzd s 328 milimetrovými kotouči.

Scion xA Roadster je mobilní hrací konzole. Proč? Tak dávejte pozor. Ze spodní strany přední kapoty na vás totiž při otevření jukne plátno. Vůz je vybaven projektorem pro promítání filmů. Za sedačkami jsou dva 19 palcové LCD monitory, které jsou napojeny na hrací konzoli Xbox. Díky příslušenství pedálů a volantu tak může řidič jet ty nejtěžší závody a přitom s vozem stát na místě. Samozřejmostí je systém Dolby Surround.

Bohužel se nikde nepíše o hodnotě vozu ani jeho výkonech. I tak je ale Scion plný nových nápadů a zajímavým řešením pro ty, kteří ještě stále chtějí investovat do svých miláčků.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto:  Archiv

 

Scion xA Speedster  Pár obrázků nového Scionu xA Speedster

Scion xA Speedster Scion xA Speedster Scion xA Speedster
 
Scion xA Speedster Scion xA Speedster Scion xA Speedster
 
Scion xA Speedster Scion xA Speedster

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek