Tuning REDAKCE

Neopravujte silnice, nabarvite je! (09.03.2010)

NOVINKY – „Street Safe Initiative“ je název kampaně Domenica Diega a Cristiny Corradiny, kteří jsou přesvědčeni o tom, že díry na silnicích musejí být mnohem lépe viditelné. Zapravdu jim dáme nejen my řidiči, ale i tlumiče našich vozů. Oba iniciátoři posouvají silnici k organismu, respektive k lidské kůži. Když se kůže „pokazí“ teče krev a místo zbarvuje červená barva. Silnice by tak podle nich mohly mít své „rány“ také viditelné. Jistě jde o zajímavé řešení, rozhodně však nejde o systémové řešení. V redakci bychom se vůbec nedivili, kdyby se z iniciativy stala celosvětová záležitost, kdy si ve finále budou přední politici poklepávat na rameno, jak se jim podařilo zachránit stovky lidských životů a miliony tlumičů.

Koncept bude testován letos v Itálii. Následně mají být výsledky měřeny a vyhodnoceny pro případné další použití. Ve Velké Británii prý už o této možnosti uvažovali a nakonec toto řešení zavrhli. Pokud se silnice budou stavět kvalitní, bude děr mnohem méně. Situace v České republice je naprosto tragická. Zvlášť po letošní zimě. A politici už nyní informují, že na opravy letos nebude. Vždyť nám už došly zásoby soli a museli jsme vyložit finance na nákup další. Možná kdyby se v solných pytlích neztratily také balíky peněz určené pro posyp, zbylo by i na silnice.

Iniciativa „Street Safe“ však bude pokračovat. Možná by nebylo od věci něco podobného zavést i u nás. Dálnice D1 by byla plná žlutých klikatic, na Vysočině by připomínala přechod pro chodce díky rozestupům betonových desek. A silnice první a druhé třídy by se změnily v srst dalmatina.

Samozřejmě, toto řešení je lacinější než opravy silnic. Je i chytré! Ale neřeší základ problému. Proč se staví nekvalitní silnice a proč je osoby zodpovědné za jejich převzetí přebírají bez sebemenších problémů i přes viditelné nedostatky? Kanály zapadlé 20 centimetrů pod povrchem nové silnice tak získají okrasnou barvu. Hurá!

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 16%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Návrat A2 zaručen!

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek