Tuning REDAKCE

Neopravujte silnice, nabarvite je! (09.03.2010)

NOVINKY – „Street Safe Initiative“ je název kampaně Domenica Diega a Cristiny Corradiny, kteří jsou přesvědčeni o tom, že díry na silnicích musejí být mnohem lépe viditelné. Zapravdu jim dáme nejen my řidiči, ale i tlumiče našich vozů. Oba iniciátoři posouvají silnici k organismu, respektive k lidské kůži. Když se kůže „pokazí“ teče krev a místo zbarvuje červená barva. Silnice by tak podle nich mohly mít své „rány“ také viditelné. Jistě jde o zajímavé řešení, rozhodně však nejde o systémové řešení. V redakci bychom se vůbec nedivili, kdyby se z iniciativy stala celosvětová záležitost, kdy si ve finále budou přední politici poklepávat na rameno, jak se jim podařilo zachránit stovky lidských životů a miliony tlumičů.

Koncept bude testován letos v Itálii. Následně mají být výsledky měřeny a vyhodnoceny pro případné další použití. Ve Velké Británii prý už o této možnosti uvažovali a nakonec toto řešení zavrhli. Pokud se silnice budou stavět kvalitní, bude děr mnohem méně. Situace v České republice je naprosto tragická. Zvlášť po letošní zimě. A politici už nyní informují, že na opravy letos nebude. Vždyť nám už došly zásoby soli a museli jsme vyložit finance na nákup další. Možná kdyby se v solných pytlích neztratily také balíky peněz určené pro posyp, zbylo by i na silnice.

Iniciativa „Street Safe“ však bude pokračovat. Možná by nebylo od věci něco podobného zavést i u nás. Dálnice D1 by byla plná žlutých klikatic, na Vysočině by připomínala přechod pro chodce díky rozestupům betonových desek. A silnice první a druhé třídy by se změnily v srst dalmatina.

Samozřejmě, toto řešení je lacinější než opravy silnic. Je i chytré! Ale neřeší základ problému. Proč se staví nekvalitní silnice a proč je osoby zodpovědné za jejich převzetí přebírají bez sebemenších problémů i přes viditelné nedostatky? Kanály zapadlé 20 centimetrů pod povrchem nové silnice tak získají okrasnou barvu. Hurá!

Zvedněte výkon svého motoru se sportovním filtrem Green. Nyní se slevou 16%.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


Návrat A2 zaručen!

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Seznam Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek