Tuning REDAKCE

Neporazitelné Audi A4 (05.07.2004)

loga/autoklubNeporazitelné Audi A4 Abt AS400

Jakoby všechny ty sporťáky s minimální výškou a super dravými tvary začaly opravdové sportovní nadšence nudit. Možná je opravdu čas přestat zírat s otevřenými ústy na supersporty a věnovat se úpravám jiných vozů, ať už to jsou nepříliš přitažlivá MPV, SUV nebo limuzíny a kombíky. Audi A4 se dočkalo velkých změn díky firmě Abt Sportsline, která uvádí na trh úchvatný Abt AS400. Firma tak representuje svůj nejsilnější exkluzivní vůz ve své historii, který se pyšní výkonem 400 koní.

Červený sport wagon A4 dokáže jet maximálkou 288 km/h a akceleruje z nuly na sto za 4.2 sekundy. Pod kapotou tohoto monstra dřímá 2,7 litrový V6-Bi-Turbo motor. „S novým AS400 chceme vytvořit nové standardy na poli super vozů,“ uvedl ředitel Abt Hans-Jurgen. „Tento vůz je kombinací kvalitního základu sériového vozu s výjimečným know-how Abt Sportsline, když upravuje sériovou verzi,“ dodal. Abt AS400 bude v prodeji v malých sériích po 25 kusech a vedle vlastních sportovních atributů bude moci být používán i jako rodinné kombi.

Jak už bylo naznačeno na začátku, pod kapotou hřmí 2,7 litrový motor, který dokáže vyvinout sílu 400 koní. Se systémem all-wheel-drive Quattro, je tento výkon podporován také osmnáctipalcovými titanovými sportovními koly. Nechybí sportovní tlumiče nebo extra brzdový systém.

Jako u všech Abt tuningových projektů, také u tohoto byl zodpovědnou osobou za vývoj Christian Abt. Pro technického manažera Abt Sportsline a řidiče Audi v závodech DTM, znamená AS400 výrazným počinem v roce. „Normálně žádný silniční vůz není dost dobrý pro závodní trať. Nicméně AS400 je zvláštní případ: silou, akcelerací a sportovním ovládáním opravdu budete mít neuvěřitelný pocit, že se na start můžete postavit v okamžiku,“ řekl Abt.

Design vozu je obohacen předním mohutným spojlerem, postranními lemy, zadním spojlerem a křídlem. Vozu je dán bezchybný dynamický rukopis Christiana Abt. Čtyři koncovky výfuku z nerezové oceli prozrazují dokonalý zvuk vozu. Interiér vládne novými přístroji – tachometr s rozsahem až k 320 km/h.

Abt AS400 bude dostupné za 94 900 €. Pro každého, komu to nestačí, Abt Sportsline nabízí zvětšení výkonu motoru na 450 koní nebo devatenáctipalcová kola či lepší brzdový systém. Tak či tak, neměli bychom podceňovat kombíky na startech sprintů.


Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv


mask/orange_ctverec  Pár obrázku Audi AS400 od firmy ABT

     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek