Tuning REDAKCE

Nevydařený víkend (03.10.2005)

Ušetřím kilometry. Jedinný důvod, proč jsem v sobotu ráno nevyrazil na normální tuningový sraz bylo ušetření několika stovek za předražený benzín a pak mrknutí na trochu jiné akce, než o běžném víkendu. Plakátek v jihlavském supermarketu hovořil za vše: Myslíš, že máš super káru? Přijeď do Komárovic na sprinty. S limuzínou od korejců s muzikálním názvem Sonata asi nikdy na sprintech neproženu, ale jako pohodlný dopravní prostředek z místa na místo je dobrou volbou. Telefonát o hodinu později mě informoval o srazu Mazd 323F, světe div se, také v Komárovicích. Páteční email z telčské radnice pak už jen informoval o srazu vozu Rover v Telči. Super. Tři akce jednou ranou. Ale pomalu...

Sprinty Komárovice
Komárovice je nepříliš využívané letiště nějakých dvanáct kilometrů od Jihlavy. Vstup zadarmo je potěšující, ovšem zde bylo nutné brát v úvahu, že jakékoliv vstupné by bylo neomalenou drzostí. Začátek v deset hodin znamenal příjezd naprosto běžných vozů bez známky jakéhokoliv vylepšení, bez jakýchkoliv závodních ambicí. Osmnáctka vozů připravených ke sprintování čekala do dvanácti na start. Upřímně: nevydržel jsem. O půl jsem vyrazil směr Telč a sraz Roverů. Toto rozhodnutí bylo podmíněno startem volné jízdy vozu favorit a proslovem „závodníka“, který na trať vyrazil se slovy: „Musím zahřát pneumatiky.“ V tu chvíli jsem byl vděčný alespoň za přítomnost trojkového BMW a Rapida bez střechy určeného pro holandský trh s motorem z Felicie.

Telč: v pravé poledne
Automobilka Rover má na českém trhu mnoho zastánců a pokud si jednou začnete všímat, kolik jezdí hatchbacků s označením 200 a 25, pak zjistíte, že Rover je velice oblíbenou značkou. Na stránkách Rover klubu se o důvodu srazu píše takto: „Přesunem výroby typu Rover 200/25 do Číny, kde bude vyráběn pod názvem Austin, v počtu nejméně 200.000ks ročně v tomu přizpůsobeném - zjednodušeném - provedení končí de facto jeden ze symbolů značky Rover, "Tulák" v pravém slova smyslu, nositel všech znaků bristkého životního stylu, v dobrém i v tom horším. Sraz v Telči bude jakési rozloučení s těmito vozy,“ uvedl O. Beneš.

Řada vozů se pyšnila originálním vzhledem, třemi generacemi i zběsilým tuningem u modrého vozu. (viz fotogalerie). Sraz spíše o „pokecu“ než jakýchkoliv soutěžních klání.

Sraz Mazda 323F a zpátky do Komárovic
Neorganizovaný chaos mezitím v Komárovicích běžel ve víru slalomů. Tři dva trojky se zde opravdu sešly, ale za slovíčko by stály maximálně dvě – bílá a černá.

Poslední sobota tak pro mě osobně znamenala několik důležitých zjištění: netlačit se na srazy, kde jde jen o pokec, netlačit se na „pralesní“ sprinty, které nenabídnou ani grog nebo lepší organizaci programu. Ale i mistr tesař se někdy utne, takže beru klíčky od auta, protože musím „zahřát pneumatiky“ kvůli „závodění“.

Jiří Juránek
Redakce@autodoplnky.cz
Foto: Autor

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

 

Nevydařený víkend

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek