Tuning REDAKCE

Nissan Extrem Concept (23.10.2012)

NOVINKY – Nissan překvapil na Sao Paolo International Motor Show novým konceptem s názvem Extrem. „Říkáme tomu Baby Beast – Malá bestie,“ řekl Robert Bauer, zodpovědný za projekt v Nissanu. „Koncept vnímáme jako městský rally vůz, takový malý pouliční bojovník, který si dokáže poradit s městskou džunglí s lehkostí a sebedůvěrou.“ Extrem je prvním konceptem, který Nissan navrhl speciálně pro Brazílii. Svou roli zde ovšem hraje i meziroční nárůst prodejů o 2 procenta oproti minulému roku. Nissan počítá, že v Brazílii může v roce 2016 počítat i s 5 procentním nárůstem.

Design vozu mají na svědomí pracovníci Nissan Design America (NDA) v San Diegu v Kalifornii. Ti malý 2+2 crossover navrhovali ve spolupráci s brazilskými designéry. Koncept je postaven na platformě V, kterou sdílí se sedanem Versa nebo globální Microu. Ač to tedy na fotografiích tak nevypadá, crossover má ve skutečnosti délku pohých 3,85 metrů a šířku 1,76 metrů. Extrem je mnohem menší než Juke (délka 4,12 metrů).

Na první pohled si nový Nissan vypůjčil spoustu elementů z existujících vozů. Přední maska pochází z modelu GT-R, světla z 370Z. Vůz nabídne místo pro čtyři cestující, ačkoliv na zadaních sedadlech ve skutečnosti nikdo chtít moc dlouho nebude.

Pod kapotou malého crossoveru najdeme 1,6 litrový benzínový agregát. Podle dostupných informací automobilka nabídne i na výběr pohon předních či všech čtyř kol. Nissan upozornil, že Extrem je zatím pouze koncept bez jakýchkoliv plánů pro výrobu. Design vozu se prý ale přesto projeví v budoucích modelech značky určených pro Brazílii a Jižní Ameriku.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní za speciální ceny.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

 

Nissan Extrem Concept

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek