Tuning REDAKCE

Noble opět útočí! (18.06.2004)

loga/autoklubNoble opět útočí!

Podstatou tuningu je individuální ztvárnění automobilů a zvyšování výkonů a zlepšování vlastností vybraného vozu. Dalším stádiem úprav automobilů je statut úpravce, který značkové vozy prodává se svými přídomky a přívlastky. Pravděpodobně posledním stádiem je výroba vlastních automobilů. Ze slovenských luhů a hájů se podařilo svět přesvědčit o kvalitách slovanů vozem K1 Attack. V Británii je výrobce, který už má několik modelů za sebou. Navíc to není tak dávno, co jsme informovali o modelu Noble M400. Tento malý výrobce sportovních automobilů však šokoval odbornou i laickou veřejnost, když na britské motorshow představil svůj nový model Noble M14. Přitažlivý supersport plížící se jako šelma ulicemi Birminghamu je bezesporu jedním z nejzajímavějších počinů letošního jara.

Uhlazený exteriér patří očividně výrobci Noble, který s tímto modelem směřuje velmi vysoko. S výrazem právoplatného sportovního superautomobilu je M14 jedinečná. I přes to, že design značí nepatrnou inspiraci ve vozech se stáje Ferrari s šesti kulatými zadními světly či Lamborghini (v případě předního vzezření), se Noble řadí mezi nejkrásnější vozy světa.

Cenou 3 600 000 Kč bude konkurovat hlavně vozům Porsche 911 či Ferrari 360M. „Chceme s tímto modelem oslovit další zákazníky a zájemce. Tento vůz je o stupeň lepší, ať už je to v kůži v interiéru nebo rychlost, za jakou vůz dosáhne stovky,“ uvedl Lee Noble.

Vůz vládne motorem Ford V6 s výkonem 400 koní. Nebylo by však překvapením, kdyby Noble začal vůz nabízet s osmiválcem taktéž od Fordu.

Výrobce zvládne vyrobit přibližně 300 vozů za rok. Cílem je nyní zvýšit výrobu na 800 vozů za rok. Sedět v M14 znamená pro každého „movitého“ člověka velice vážně uvažovat o koupi tohoto vozu. Noble M14 je totiž velice lákavé i na cestování (ať už to budou italské silničky), neboť zavazadlový prostor jímá 300 litrů. Noble stvořil sportovní vůz, který se dočká svého úspěchu. Tento vůz byl totiž nejobdivovanějším na britské motorshow.

Firemní brožuru pro tento model si můžete stáhnou ZDE (formát PDF 1,4MB)

Jiří Juránek
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Noble

 

mask/orange_ctverec  Pár obrázku Noble M14 

     
     
     

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek