Tuning REDAKCE

Nová A8 oficiálně (02.12.2009)

NOVINKY – Nová Audi A8 se již před dvěma týdny objevila ve videu, kde byly odhaleny její detaily. O pár dní později se uskutečnila v Miami slavnostní akce, na které byl nový model plně odhalen a my zjistili, že vůz absolutně nevybočuje z řady již zavedených modelů. Nuda? Ale kdepak. Sportovní styling ingolstadtské novinky jen tak neomrzí. Je přirozeně sportovní a kompaktní a ve třídě limuzín bezesporu vyniká typickou robustností. Navíc znáte více se šklebící automobil?

Automobilka zatím nezveřejnila technickou specifikaci automobilu, očekáváme ale podobné údaje jako u současného modelu, ačkoliv novinka je lépe vybavena a je o  něco větší jak na šířku, tak na délku. Vůz se objeví na trhu již na začátku příštího roku, a to ve dvou variantách: 4,2 FSI a 4,2 TDI. Benzínový osmiválec se pochlubí výkonem 372 koní a sprintem z nuly na stovku za 5,7 vteřin. Maximální rychlost bude u všech modelů elektronicky limitována na 250 km/h. Motor by si měl v kombinované spotřebě vzít na sto kilometrů 9,5 litrů paliva. Dieselový model bude excelovat spotřebou 7,6l/100km, výkonem 350 koní a zrychlením na stovku za 5,5 vteřin.

Postupně se objeví i třílitrový turbodieselový šestiválec a další motorové varianty. Vůz by měl vynikat plnou elektronikou a dostatečným vybavení. Najdeme zde tak noční vidění, novou generaci navigace či adaptivní tempomat s funkcí stop and go. Stačí se podívat na fotky interiéru a zjistíme, že se nacházíme v moderním prostředí pokroku.
 
Za kolik se bude nová Audi A8 prodávat, zatím nevíme, můžeme však již nyní nabídnou zajímavé fotografie modelu.

-jj-
redakce@autodoplnky.cz
Foto: Archiv

 

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

 

Nová A8 oficiálně

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek