Tuning REDAKCE

Nová Mazda 6 odhalena (29.08.2012)

NOVINKY – Mazda zveřejnila informace a fotografie naprosto nové šestky. V premiéře se představí už v pátek na moskevské motor show. První fotografie odhalují verzi sedan, ale objeví se, jak už jsme v Evropě zvyklí, také ve verzi kombi. Nejvýstižnějším přívlastkem nového modelu jistě bude slovo atletická. Taková se na první pohled zdá nová Mazda6 být.

Někteří fanoušci Mazdy mohou být trochu zklamaní, zvlášť jestli čekali vůz podobný agresivnímu konceptu Takeri z minulého roku. Přesto se ale nový design KODO (duše v pohybu) na trhu neztratí a svou mírou k tomu přispějí i nové technologie včetně Skyactive. „Vytvořili jsme design, který je divokým a dynamickým vyjádřením pohybu a síly,“ řekl šéfdesignér Akira Tamatani. „Už pohled na vůz u každého vyvolá očekávání dobré jízdy, a to ještě předtím, než vůbec usedneme do vozu,“ dodal.

Fotografie jasně ukazují sedan střední třídy, který nabídne délku 4 865 mm, šířku 1 840 mm a výšku 1 450 mm. Rozvor činí atraktivních 2 830 mm. Ve srovnání s předchozím modelem se přední kola přesunula vpřed o 100 mm od A sloupku, zadní část je zase o něco kratší. Výsledkem jsou ladné tvary, čemuž dopomáhá i linie na předních blatnících. Zavazadlový prostor je o 32 mm širší než u předchozího modelu, má kapacitu 483 litrů.

Nové technologie Skyactive přináší úsporu v hmotnosti karoserie i samotném provozu. Mazda chtěla dosáhnout maximálního pohodlí u nového vozu, což zajistila i víceprvkovou nápravou na zádi, i atraktivní nabídkou motorů, mezi kterými nebude chybět například dvoulitrový Skyactive-G o výkonu 150 koní či 2,5 litrový Skyactive-G o výkonu 192 koní.

Třetí generace Mazdy6 bude využívat také regenerace energie z brzd, která bude nabíjet kapacitor a následně bude distribuována do elektrických komponentů v automobilu. Mazda se už nyní pyšní, že novinka bude v případě spotřeby paliva velmi úsporná. Nezveřejnila však čísla.

V interiéru je novinka propracovanější, ačkoliv ctí původní rozvržení. Na přání prý bude možné si zařídit i velmi luxusní interiér.

Evropská specifikace modelu bude k mání až na Paris Motor Show v září. Mazda se postaví do konkurenčního boje s novým Fordem Mondeo a Hondou Accord.

Zvedněte výkon svého motoru se svíčkami Denso Iridium Power. Nyní za speciální ceny.

-jj-
Foto: Archiv

 

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

 

Nová Mazda 6 odhalena

zpět na seznam všech novinek

Sdílet na facebooku Přidej na Google Přidej na Netvibes pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Přidej odkaz na Bookmarky.cz

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek